Mesajul Gabrielei Firea dupa ce si-a redeschis contul de Facebook: Orice eroare se poate indrepta. Cine e fara de greseala?

61864478

Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a precizat ca va lupta pentru dreptul fiecaruia de a-si spune opinia, fara injurii sau amenintari, afirmand ca a indreptat catre autoritati mesajele de acest tip.

Gabriela Firea si-a redeschis pagina de Facebook, dupa ce la finalul saptamanii trecute a inchis-o, asaltata fiind de comentarii injurioase. Primarul Bucurestiului a inceput saptamana cu un mesaj de multumire celor care au sustinut-o "intr-un ocean de ura", asa cum a scris pe Facebook.

"O noua saptamana, un nou inceput! Sper ca mai bun... Va multumesc tuturor pentru mesajele de sustinere si gandurile pozitive pe care mi le-ati transmis! Acestea m-au ajutat sa rezist intr-un ocean de ura. Voi lupta intotdeauna pentru dreptul fiecaruia dintre noi de a ne spune opinia. Fara injurii, fara violenta, fara amenintari, chiar cu moartea. Tipul acesta de mesaje l-am indreptat catre autoritati. Nimeni nu se poate ascunde la nesfarsit dupa un computer", a scris Firea, pe Facebook.

Ea a adaugat ca Romania este tara "noastra, a tuturor" si ca oamenii trebuie sa invete sa isi asculte argumentele.

"Orice eroare se poate indrepta. Cine este fara de greseala? 'Cel ce este fara de pacat sa ridice piatra!' Ne iubim cu totii tara - asta trebuie sa ne uneasca! 'Voi lupta pana la ultima picatura de sange pentru a avea dreptul sa nu fii de acord cu mine' (Ion Ratiu)"', a mai scris edilul general al Capitalei.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
FOTO. Diferenta intre Piata Victoriei dupa 280.000 de protestatari si Palatul Cotroceni, dupa 2500 de protestatari

Duminica seara, la ora 22.00, ultimii sustinatori PSD au plecat spre case de la Cotroceni, spunandu-si unii altora ca se vor vedea si in serile urmatoare tot in fata Palatului Cotroceni. In urma lor au ramas aruncate pancartele pe care le-au sustinut.

Mesajul Belgiei dupa momentul impresionant din Piata Victoriei, in care protestatarii le-au multumit ambasadorilor straini

Duminica seara, unul dintre momentele speciale din Piata Victoriei a fost cel in care protestarii iesiti in strada le-au multumit ambasadorilor straini, cu un mesaj proiectat pe cladiri.

Mesajul publicat de actorul Sebastian Stan pe Instagram: "Asa arata Romania, in acest moment. Aici m-am nascut"

Romanul care joaca in cele mai tari blockbustere de la Hollywood, alaturi de multi alti actori celebri in toata lumea, nu a ramas indiferent la protestele din Romania.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.