Marele premiu la Joker, in valoare de peste 16 milioane de lei, a fost castigat. Biletul, jucat la o agentie din Timisoara

61368221

Biletul castigator al marelui premiu la Joker, de peste 16,8 milioane de lei, a fost jucat la o agentie din Timisoara si a fost completat cu doua variante simple la Joker si o varianta la Noroc Plus, potrivit Loteriei Romane.

Marele premiu la categoria I al jocului Joker, in valoare de 16.845.971,48 lei, a fost castigat in urma extragerii de joi, in timp ce la Loto 6/49 se inregistreaza un report de peste 31 de milioane de lei.

Numerele extrase la Joker au fost 1, 12, 31, 6, 24 si jokerul 5, ghicite de un singur jucator. Premiul categoriei I la Joker nu mai fusese castigat din 31 mai 2013.

Un barbat din Panciu, judetul Vrancea, a castigat atunci un milion de euro. La Loto 6/49, joi, au fost extrase numerele 29, 17, 1, 46, 25 si 31. Niciun jucator nu le-a ghicit pe toate sase, astfel ca reportul categoriei I a acestui joc a ajuns la 31.071.729,68 lei. Categoria a II-a de la Loto 6/49 (cinci numere ghicite din sase) a avut patru castigatori, fiecare obtinand cate 41.341,66 lei.

La Loto 6/49, premiul categoriei I a fost acordat ultima data in 2 februarie, cand un jucator din Galati a castigat peste 3,4 milioane de lei. Cel mai mare premiu din istoria Loto 6/49, de aproape 49 de milioane de lei, a fost castigat la 14 iulie 2013.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
S-a rasfatat la un hotel de 4 stele cu ajutorul unui buletin fals. Nu a realizat insa ca a fost surprinsa de camerele video

Politistii sunt pe urmele unei femei care s-a rasfatat timp trei zile la un hotel de 4 stele, cu spa, din judetul Mures, dupa care a disparut fara sa plateasca.

Un tanar de 20 de ani a intrat cu masina de lux intr-un stalp din beton. Impactul a fost atat de puternic incat l-a daramat

Un sofer extrem de grabit a facut ravagii pe o strada din Galati. Individul, care are doar 20 de ani, si putina experienta la volan, a depasit pe linie continua si a daramat cu totul, un stalp de iluminat public.

Doi elevi de la un liceu din Capitala au fost raniti, dupa ce un calorifer de fonta a cazut chiar in dreptul lor

Momente de panica vineri la un colegiu din Sectorul sase al Capitalei. Doi elevi au fost raniti in momentul in care un calorifer greu de fonta, de pe holul liceului, a cazut chiar in dreptul lor.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.