"Voia sa ma distruga psihic".Declaratia care l-ar putea baga pe un barbat din Capitala in inchisoare

×
Publicitate

Povesti de dragoste, incepute ca-n filme, s-au terminat in lacrimi pentru mai multe doamne din Bucuresti. Toate s-au indragostit de acelasi barbat, care, dupa ce le-a cucerit inima, s-a transformat intr-un monstru.

Victimele spun ca au fost santajate, agresate si amenintate cand au vrut sa puna capat relatiei.

Declaratiile lor i-au convins pe judecatori, care l-au arestat pe individ.

Povestile de iubire erau parca trase la indigo. La inceput relatia cu acest barbat era plina de romantism, iar el era numai lapte si miere. Incet, incet, insa, raiul pe pamant se transforma in iad.

Iata ce ne-a declarat una dintre victime:

"Cateodata preferam sa-mi fi tras o palma, in loc sa ma supuna agresiunii verbale si psihice. Era o tortura permanenta si innebunisem, voia sa ma distruga psihic, sa nu mai am viata si sa ii fiu supusa lui", povesteste Sofica Iancu.

Tortura la care se refera Sofica se traduce prin cele 4.000 de sms-uri trimise in doua luni, scandaluri noapte de noapte, amenintari, santaj si chiar intrarea peste ea in casa, desi sta impreuna cu mama ei in varsta de 78 de ani si doi copii mici.

Femeia arata cu degetul spre Giovani Constantin, un barbat de varsta ei, 45 de ani, cu care a crezut ca-si va putea reface viata, dupa divort.

Insa, dupa doi ani de chin, cand a vrut sa se desparta de el, nu mai avea scapare. La fel ca ea, alte 7 - 8 femei i-au cazut victime lui Giovani.

Apropiatii femeii sustin insa ca agresiunile lui Giovani nu au fost numai verbale.

Adus la judecatoria sectorului 1, unde magistratii l-au arestat pentru 29 de zile, Giovani Constantin a negat chiar si cele mai grave acuzatii: de santaj si violare de domiciliu.

Dupa ce prima victima a spart gheata, politistii sectiei 5 au inceput sa faca legatura cu celelalte femei care sustin ca au fost terorizate, dupa acelasi tipar, de Giovani, iubitul lor.

Numai ca, in cazul lor, politia e legata de maini, daca nu exista plangeri sau daca partile se impaca.

Doar asa, sustin politistii, indivizi violenti ca Giovani pot fi filati, interceptati telefonic si trimisi in instanta cu acuzatii pentru care pot primi pana la cinci ani de inchisoare.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Moara lui Assan a ars din vina autoritatilor si a indivizilor fara scrupule. Concluziile anchetei

Incendiul care a distrus Moara lui Assan a fost pornit intentionat. Aceasta este concluzia investigatiei pe care au facut-o pompierii si care reprezinta inca o dovada ca cineva isi doreste cu orice pret ca monumentul de patrimoniu sa dispara.

Scandal sexual la liceu.Florin de la Etno, profesor de religie, acuzat de relatii intime cu o minora

Un fost profesor de religie la un liceu din Bucuresti, actual membru al trupei de muzica populara "Etno", este cercetat pentru o presupusa relatie cu una dintre elevele sale minore. Inspectoratul scolar a inceput deja o ancheta.

Loviti de bratul dur al legii. Doi politisti, filmati cand bateau un barbat. VIDEO

Caz revoltator intr-o localitate din Brasov. Camerele de supraveghere ale unui bar i-au surprins pe doi politisti si pe un jandarm care, aflati in patrulare, bat fara mila un barbat care nu opune rezistenta.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.