Incendiu uriaş la marginea Capitalei. Localnicii, alarmaţi prin sistemul RO-ALERT

×
Publicitate

O hală din Buftea a luat foc duminică dmineaţă, flăcările extinzându-se pe aproape 700 de metri pătraţi.

Pompierii ISU-BIF acţionează pentru stingerea unui incendiu puternic izbucnit, duminică dimineaţa, la o hală de producţie în oraşul Buftea, a informat Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă (DSU).

Incendiul a fost localizat în jurul orei 9.40, focul acţionând pe o suprafaţă de 700 de metri pătraţi, fără persoane surprinse, a informat Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU).

Potrivit sursei citate, s-a intervenit cu 16 autospeciale cu apă şi spumă, trei autoscări, două ambulanţe SMURD şi descarcerare.

IGSU a adăugat că a fost emis mesaj RO-ALERT pentru locuitorii din zonă.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Taximetrist din Neamţ, rămas prizonier în propria maşină. Ce greşeală a făcut

Un bărbat de 67 de ani din Roman, judeţul Neamţ, a rămas sâmbătă blocat în taxiul pe care-l conducea.

Un bărbat a fost mușcat chiar de ursul pe care îl rănise cu o zi înainte

Un bărbat de 39 de ani din judeţul Bistriţa-Năsăud a fost la un pas de moarte, după ce a fost atacat de un urs. Acesta s-a trezit în timpul unei partide de vânătoare la mistreţi chiar în fața animalului furios pe care îl rănise doar cu o zi în urmă.

O conductă de gaz din Braşov a luat foc în plină zi, sub ochii trecătorilor

Un incendiu a izbucnit la o conductă de gaz dintr-o localitate din judeţul Braşov.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.