Incendiu puternic la 2 hale din Bragadiru. A fost emis un mesaj RO-Alert

×
Publicitate

Un incendiu puternic s-a produs joi seara la două hale din Bragadiru, în apropiere de Şoseaua de Centură, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Bucureşti - Ilfov.

Conform sursei citate, suprafaţa afectată este de aproximativ 5.000 mp, cu posibilităţi de propagare.

Este o ardere puternică, cu degajare de fum. În depozit se găsesc recipiente uşor inflamabile şi explozibile, precizează ISUBIF.

Nu sunt persoane rănite.

Se acționează în mod preponderent din exterior și de la înălțime, există risc de prăbușire a halelor.

Acționează 24 de autospeciale de stingere și se suplimentează cu 5 autospeciale.

Intervenția este condusă de inspectorul-șef ISUBIF și a fost emis un mesaj de tip RO-Alert.

Potrivit ISUBIF, au fost afectate mai multe silozuri de depozitare.

Este vorba despre o firmă al cărei obiect de activitate este ambalarea şi distribuţia produselor alimentare, în principal a orezului.

Articol recomandat de sport.ro
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Citește și...
Tânără din Argeș, răpusă de Covid-19 la o săptămână după mama ei. Ultimele sale cuvinte din spital

La doar 22 de ani, Andreea, o tânără din Argeș, a fost răpusă de coronavirus la numai o săptămână după ce și mama ei a murit din aceeași cauză. Rudele fetei îi acuză pe cei care ar fi trebuit să aibă grijă de ea că au făcut mai multe greșeli.

Șase nigerieni, arestați în Brașov. Cum au înșelat persoane dornice de relații amoroase pe internet

Şase cetăţeni nigerieni au fost arestaţi, în baza unor decizii emise de Tribunalul Braşov, pentru că ar fi înşelat mai multe persoane, prin metoda "scrisoarea nigeriană".

Locurile unde purtarea măștii este obligatorie. ”Mai bine ne ferim decât să murim în chinuri”

Bilanțul cazurilor de Covid-19 crește zi de zi: 1.356 de noi îmbolnăviri au fost confirmate în ultimele 24 de ore.

Recomandări
Drona doborâtă la Galați pare să fi fost rusească. A zburat zeci de kilometri în 17 minute. Fragmente găsite lângă Corni

O nouă dronă care a pătruns neautorizat în spaţiul aerian românesc a fost doborâtă azi dimineață, în județul Galați. 

Tragedie pe litoral: Un adolescent de 17 ani a murit în valuri la Olimp, iar un tânăr de 19 ani este căutat de scafandri

Deși e steag roșu arborat pe plajele din sud, doi tineri care au intrat în marea furioasă, în stațiunea Olimp, au dispărut în valuri. 

Zi cu 3 incidente pe litoral: O dronă găsită lângă plaja Modern, un obiect suspect la Eforie și o aripă de în largul mării

Pe litoral în Constanța și Eforie două alerte au dus la evacuarea turiștilor de pe plajă! La Constanța în largul plajei Modern aproape de Portul Tomis a fost găsit un fragment de dronă.