Incendiu puternic în Tulcea. Două ambarcațiuni s-au făcut scrum, iar alte trei autoturisme au fost afectate

×
Publicitate

Două ambarcațiuni s-au făcut scrum, iar alte trei autoturisme au fost afectate de un incendiu puternic izbucnit în această dimineaţă într-un depozit din Tulcea.

Două echipaje de pompieri au ajuns în scurt timp la fața locului. Focul amenința să se extindă la alte două șalupe, una dintre ele aparținând Ministerului Administrației și Internelor.

Acestea au fost salvate, dar pentru celelalte două și pentru mașini nu s-a mai putut face nimic. Primele cercetări ale pompierilor arată că incendiul a izbucnit cel mai probabil de la scânteile luate de vânt de la un foc aprins în spațiu deschis în apropierea ambarcațiunilor. Cercetările sunt continuate de polițiști.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
Citește și...
Ciucu anunță un pas-cheie pentru termoficarea Capitalei: Ministerul Energiei va evalua activele ELCEN

Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, anunţă că Ministerul Energiei urmează să realizeze o evaluare a activelor Elcen.

Tot mai mulți angajați renunță la concediul lung din vară și aleg vacanțe mai mici. Care este motivul

Vacanțele dese și scurte chiar pot fi cheia marilor succese, arată cele mai noi studii. Tot mai mulți angajați renunță la concediul lung din vară și aleg vacanțe mai mici de-a lungul anului, ca să reducă stresul.

Au intrat în vigoare noi reguli pentru închirieri turistice pe platforme precum Airbnb și Booking: „Se evită țepele”

Începând de miercuri, 20 mai, platformele de închirieri în scop turistic ar trebui să elimine spațiile de cazare neînregistrate oficial.

Recomandări
Nemții speră să le găsească în viață pe cele două românce, dispărute după explozia din Gorlitz. Au trecut peste 48 de ore

S-au scurs mai bine de 48 de ore de la explozia din orașul Gorlitz, Germania, care a dărâmat o clădire în care se aflau și două românce.

Sondaj: Câți români sunt mulțumiți de prestația lui Nicușor Dan ca „mediator”. Când urmează „runda a doua” de consultări

După ce prima rundă de consultări oficiale cu partidele parlamentare nu a dus la o formulă de guvernare, președintele Nicușor Dan i-a chemat joi la discuții și pe ceilalți parlamentari. 

Finala Europa League: Freiburg-Aston Villa. Nemții nu au niciun trofeu european, englezii vor unul nou după 44 de ani

Echipa germană SC Freiburg şi formaţia engleză Aston Villa se vor întâlni în finala Ligii Europa, miercuri, de la ora 22:00, pe Beşiktaş Park.