Incendiu de vegetație uriaș în Vaslui. Șase hectare au ars

×
Publicitate

Șase hectare de vegetație uscată au ars, marți seară, la marginea municipiului Vaslui.

Alertați prin 112 de localnici, pompierii au intervenit cu trei autospeciale de stingere cu apă și echipaje specializate în limitarea și lichidarea incendiilor de vegetație uscată.

Ore întregi, pompierii au luptat cu focul care s-a extins cu rapiditate și risca să ajungă la șase locuințe din apropiere.

Articol recomandat de sport.ro
O știi pe Maria, dar cât de frumoasă e și Valentina! Pep Guardiola se poate mândri cu fetele lui
O știi pe Maria, dar cât de frumoasă e și Valentina! Pep Guardiola se poate mândri cu fetele lui
Citește și...
Ucraineanul rătăcit în Munții Maramureșului, salvat. „Avea provizii şi haine. A luptat pe front doi ani şi opt luni”

Ucraineanul rătăcit într-o zonă de prăpăstii şi cascade din Munţii Maramureşului, după ce a fugit din ţara sa şi a intrat în România, a fost recuperat de către salvamontiştii maramureşeni joi după-amiază, în urma unei intervenţii dificile. 

Bucureștiul candidează pentru organizarea finalei UEFA Europa League pe Arena Națională. Lista investițiilor obligatorii

Autoritățile încearcă să aducă din nou la București una dintre cele mai importante finale din fotbalul european.

De ce nu scad prețurile la lactate, deși prețul laptelui la ferme a scăzut semnificativ

Conflictul din Orient a închis pentru procesatorii români de lactate piețe importante de desfacere, iar stocurile de brânzeturi sunt prea mari pentru cât se consumă intern.

Recomandări
Noua lege a salarizării a unit bugetarii: toți o critică și cer mai mulți bani și „recunoaștere”. Proteste naționale

Discuțiile pe legea salarizării continuă, iar joi au mers la negocieri sindicatele din educație. Și, în cazul celor care lucrează la catedră, proiectul de lege a stârnit nemulțumiri, după ce mai multe sporuri fie au fost reduse, fie eliminate.

Ce armament a cumpărat România cu miliardele din SAFE. Lista contractelor semnate până acum de MApN

Ministerul Apărării Naționale a anunțat semnarea mai multor contracte de achiziții militare importante în cadrul Programului SAFE, vizând modernizarea capabilităților Armatei României în domenii cheie precum supravegherea și apărarea antiaeriană.

Bărbatul care și-ar fi măcelărit bunica și fratele vorbea des de „Lucifer”. Alex i-ar fi amenințat „cu o macetă”

Caz înfiorător în Târgu Jiu. Un bărbat de 39 de ani și-ar fi omorât bunica și fratele mai mare cu un an, apoi s-a sinucis în același apartament.