Fostul turn de control al aeroportului din Bacău a fost demolat

×
Publicitate

Turnul vechi de control al Aeroportului George Enescu din Bacău a fost pus la pământ joi.

În ultimii doi ani, aeroportul a fost modernizat și a fost deja construit un turn nou, iar cel vechi de aproximativ 50 de ani nu mai era folosit.

Ca un simbol al vechiului aeroport, turnul de control a fost ultima clădire veche care rămăsese în picioare.

În spațiul respectiv va fi amenajată o parcare, care va avea aproximativ trei sute de locuri.

Proiectul de modernizare a aeroportului a costat 54 de milioane de lei.

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
Un român şi-a răpit fosta iubită de pe o autostradă din Austria. Cei doi au fost opriţi în Ungaria. Ce a urmat

Autorităţi din mai multe state europene au intrat în alertă, după ce un român şi-a răpit fosta iubită de pe o autostradă din Austria.

Săpăturile pentru un gard au dus la o descoperire uriașă în judeţul Iaşi

O cantitate mare de muniţie a fost descoperită în timpul săpăturilor pentru realizarea unui gard, în localitatea Holboca, din judeţul Iaşi, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Iaşi. 

Locul unic din România în care frontiera devine deseori un traseu de aventură pentru bicicliști. Sute trec zilnic pe acolo

Frontiera temporară cu Serbia, dedicată bicicliștilor, este deschisă și în acest weekend în județul Timiș.

Recomandări
Ministrul Proiectelor Europene răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane euro”

Ministrul Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane Euro”, potrivit cărora „de vină sunt Bolojan, Gheorghiu şi Pîslaru”.

Medic ginecolog: „Copiii concepuți în post nu ajung să se nască sau mor în pătuț”. Colegiul Medicilor a deschis o anchetă

Declarații șocante, făcute de un medic ginecolog din Iași, au dus la o anchetă a Colegiului Medicilor.

Petreceri de 1 Mai în Mamaia. Cluburi arhipline, șampanie cu artificii și distracție până în zori, în ciuda vremii reci

Prima noapte de distracție la malul mării din acest an a fost una reușită, în ciuda vremii reci.