Fântânile din Piața Unirii din București, redeschise grandios. Greșeala observată de un spectator

×
Codul embed a fost copiat

Cu muzică, lumini și proiecții spectaculoase, așa au fost redeschise joi seară fântânile din Piața Unirii din București.

Show-ul grandios i-a purtat pe cei prezenți într-o călătorie inedită, prin șapte lumi, pe acorduri românești și internaționale.

Vedetă a fost fântâna principală, unde jeturile de apă creează patru ecrane uriaşe pentru videoclipuri şi proiecţii 3D cu lasere.

"Foarte frumos, ne-a plăcut, chiar vorbeam de Barcelona, dacă o să fie la fel de frumos şi chiar a fost."

"Mi-a plăcut că au adus ceva din cultură veche înapoi."

Citește și
Bogdan Ivan
Ședința Comandamentului Energetic, convocată luni de ministrul Energiei. Tema principală, prognoza meteo

Spectatorii, încântaţi, au profitat de ocazie şi au surprins show-ul în nenumărate fotografii - totul din dorinţa de a păstra amintiri, dar şi pentru a obţine o poză perfectă pentru reţelele sociale.

Alţii au fost atenţi la detalii şi nu s-au ferit să taxeze greşelile.

"După un spectacol superb, au greşit culorile, roşu nu are ce căuta la mijloc, e roşu, galben şi albastru, puteau remedia, lumea s-a fotografiat, s-a filmat."

Înainte de redeschiderea fântânilor a avut loc un concert de muzică clasică.

Renovarea celor 17 fântâni a costat ApaNova 9 milioane de euro.

Spectacolul grandios al fântânilor arteziene poate fi urmărit în fiecare seară de vineri, sâmbătă şi duminică, până când vor cădea primii fulgi de zăpadă.

 

Articol recomandat de sport.ro
Așa arată controversata „bijuterie” de 100 de milioane de euro din România: „Încercăm să copiem ce e afară”
Așa arată controversata „bijuterie” de 100 de milioane de euro din România: „Încercăm să copiem ce e afară”
Citește și...
Protest la show-ul de la fântânile din Piaţa Unirii.
Protest la show-ul de la fântânile din Piaţa Unirii. "Fântâniţă lucitoare, faci şi locuri de parcare?"

Mai mulţi protestatari au venit joi seară în Piaţa Unirii.

Recomandări
„E ca o zonă de război, străzile sunt pline de sânge”. Regimul de la Teheran reprimă brutal protestele: Peste 500 de morți
„E ca o zonă de război, străzile sunt pline de sânge”. Regimul de la Teheran reprimă brutal protestele: Peste 500 de morți

În Iran, protestatarii continuă să iasă în stradă, în ciuda represiunii brutale. Pe rețelele de socializare au apărut imagini în care din mulțime se aud voci care cer ajutor în limba engleză.

De ce au crescut atât de mult impozitele. Guvernul a explicat ce s-a schimbat în metoda de calcul
De ce au crescut atât de mult impozitele. Guvernul a explicat ce s-a schimbat în metoda de calcul

Banii obținuți din impozitele şi taxele majorate pe clădiri terenuri și autovehicule vor rămâne la primării. În schimb, Guvernul va împărți mai puțini bani în teritoriu. Executivul a explicat și cum se calculează impozitele pentru mașini.

Cum au reușit olandezii să scadă semnificativ facturile la gaze. Familiile plătesc și de trei ori mai puțin
Cum au reușit olandezii să scadă semnificativ facturile la gaze. Familiile plătesc și de trei ori mai puțin

În Olanda, tot mai mulți oameni își unesc forțele în cooperative de energie. Sunt grupuri de simpli cetățeni care investesc în mori de vânt sau pompe de căldură de cartier.