Explozie intr-un bloc de garsoniere din Brasov. O batrana a fost luata cu ambulanta

61868946

 Explozie intr-un bloc de garsoniere din Brasov din cauza unei acumulari de gaze. Femeia aflata in locuinta a suferit un atac de panica.

O explozie puternica s-a produs, duminica dimineata, intr-un bloc de garsoniere din municipiul Brasov, cel mai probabil,din cauza unei acumulari de gaze. In urma deflagratiei, batrana care se afla in locuinta nu a fost ranita, insa a suferit un atac de panica si a primit ingrijiri medicale. Geamurile si usile garsonierei au fost distruse de suflul exploziei.

Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Brasov, explozia s-a produs duminica dimineata, la ora 7.00, intr-o garsoniera aflata la parterul unui bloc de pe strada Soarelui, din municipiul Brasov. Deflagratia nu a fost urmata de incediu, insa geamurile si usile garsonierei au fost distruse de suflul exploziei.

In locuinta, se afla o batrana de 74 de ani, care a scapat fara sa fie ranita, insa a suferit un atac de panica si a primit ingrijiri medicale. "La fata locului, s-au deplasat o autospeciala cu apa si spuma si un echipaj SMURD. Proprietara locuintei a suferit un atac de panica. Nu au fost afectate si alte apartamente si nu a fost nevoie de evacuarea locatarilor“, a declarat Ciprian Sfreja, purtatorul de cuvant al ISU Brasov.

Din primele cercetari a reiesit ca explozia s-a produs, cel mai probabil, din cauza unor acumulari de gaze.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Martisoare pe sticla, comestibile sau din hartie. Modelele care s-au vandut cel mai bine la Targul de Martisor din Capitala

A mai ramas foarte putin pana la 1 martie, cand doamnele si domnisoarele vor fi rasfatate cu martisoare, care vestesc primavara.

Klaus Iohannis, prezent la celebrarea a doua secole de la infiintarea Muzeului Brukenthal. Operele expuse au fost restaurate

In urma cu doua sute de ani, pe 25 februarie, la Sibiu se deschidea primul muzeu de arta din Romania.

Accident spectaculos, surprins de camerele de supraveghere in Bistrita. Doua masini s-au ciocnit pe linia dubla continua

Un accident care seamana cu o cascadorie a avut loc pe un bulevard din Bistrita.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.