Copil orfan din Alba, dat dispărut. A plecat de la școală și nu a mai ajuns acasă

×
Publicitate

Dispariţia unui copil orfan, crescut de un unchi după ce a rămas fără părinţi, a declanşat ample căutări în Zlatna, judeţul Alba.

Băiatul de 13 ani a fost văzut ultima oară miercuri, când a plecat la şcoală. După cursuri însă, nu s-a mai întors acasă.

Băiatul nu a mai plecat niciodată de acasă fără să spună unde se duce. Profesorii lui au vorbit cu poliţiştii, însă nu le-au putut oferi indicii, pentru că băiatul a avut un comportament normal la cursuri.

S-a declanşat în zona o amplă operaţiune de căutare. Emil Nicolae Stoica are un metru 60, 45 de kilograme, este blond cu ochi căprui şi la data dispariţiei purta pantaloni negri, o bluza gri şi tenişi albaştri. Oricine poate da relaţii despre el este rugat să sune imediat la 112.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Afaceriști cu fier vechi din Gorj și Mehedinţi, arestați pentru evaziune fiscală

Patronii unor firme cu afaceri în domeniul fierului vechi, din Gorj și Mehedinţi, au fost încarceraţi joi seară de poliţiştii din cele două judeţe după ce judecătorii i-au condamnat definitiv la închisoare cu executare.

Scandal între preot și firma de pompe funebre. ”Plimbă mortul pe drumuri cât mai lungi”

Conflict deschis între patronul unei firme de pompe funebre şi preotul din comuna Visinesti, judeţul Dâmboviţa.

Anchetă la şcoala unde două fetiţe au fost lovite de o maşină în timpul pauzei

Conducerea şcolii generale din Cozieni, unde două fetiţe de clasa a doua şi a patra au fost lovite de un autoturism în recreaţie, fiind rănite, a demarat o anchetă pentru a afla cum s-a desfăşurat evenimentul.

Recomandări
Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Șase state europene vor să taxeze profiturile „excesive” ale companiilor petroliere

Şase ţări din Uniunea Europeană solicită o taxă comunitară excepţională aplicată companiilor petroliere, profiturile acestora explodând graţie războiului din Orientul Mijlociu, potrivit unei scrisori consultate sâmbătă de AFP.

Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.