Clipe de groază pentru o vânzătoare din Bistrița, amenințată cu cuțitul de un hoț. VIDEO

62098064

Poliţiştii bistriţeni sunt în căutarea unui bărbat care a încercat, miercuri, să jefuiască un magazin şi a ameninţat o vânzătoare cu un cuţit, potrivit datelor comunicate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Bistriţa-Năsăud.

„În această după-masă, poliţiştii au fost sesizaţi prin 112 despre faptul că, într-un magazin din Bistriţa, un bărbat a încercat să sustragă bani ameninţând-o pe vânzătoare cu un cuţit. Din fericire, acesta nu a reuşit, însă a fugit de la faţa locului. În prezent este căutat de poliţiştii de la Ordine Publică, Investigaţii Criminale şi Acţiuni Special", a transmis IPJ.

Din primele informaţii, ar fi vorba despre un tânăr, îmbrăcat cu o bluză de trening de culoare roşie, cu glugă, şi blugi de culoare albastră, potrivit Agerpres.

În cauză a fost deschis dosar penal pentru tentativă de tâlhărie.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT 163.000.000€ pentru cel mai tare transfer al verii în fotbal!
NEWS ALERT 163.000.000€ pentru cel mai tare transfer al verii în fotbal!
Citește și...
O româncă din categoria „Most Wanted” a fost prinsă în Manchester

O femeie de 43 de ani, urmărită internaţional din categoria Most Wanted, a fost prinsă pe raza oraşului Manchester, în urma cooperării dintre Poliţia Română şi cea din Marea Britanie.

Cum arată proiectul Spitalului Metropolitan București. Se va crea o nouă stradă în Pipera

Primăria Capitalei a terminat studiul de fezabilitate pentru viitorul spital metropolitan, promis de mai bine de doi ani. Este vorba despre un complex de sănătate ce va fi ridicat în nordul capitalei, într-una dintre cele mai aglomerate zone din Bucureşti

Protecție mai mare pentru profesori. Legea care crește pedepsele pentru agresori

Cei care agresează sau înjură profesorii vor fi mai aspru sancționați. Senatul a adăugat miercuri dascălii pe lista funcționarilor care pot fi considerați victime ale ultrajului.

Recomandări
Restricții pentru mașinile clasice în localități. Primăriile trebuie să delimiteze zone fără poluare în următorul an

Noul Cod al Urbanismului adoptat recent prevede măsuri pentru reducerea poluării în localități. Autoritățile locale vor trebui să delimiteze zone fără emisii sau cu emisii scăzute în cel mult 12 luni de la intrarea în vigoare a legii. 

Ultimul efort pe Legea salarizării. Nicușor Dan și partidele fostei coaliții, noi discuții pentru salvarea banilor din PNRR

Liderii partidelor din fosta coaliție de guvernare vor discuta, din nou, astăzi, cu președintele Nicușor Dan, cu privire la Legea salarizării în sectorul public, după ce cu o zi în urmă dezbaterea s-a încheiat fără nicio concluzie.

Explicația în română a lui Manfred Weber după ce a cerut CE să blocheze României jalonul de 770 de milioane de euro

Grupul PPE nu doreşte ca România să piardă niciun euro din fondurile alocate prin Mecanismul de Redresare şi Rezilienţă, precizează liderul PPE Manfred Weber.