Ce s-a întâmplat după ce un șofer din Ploiești s-a urcat beat la volan

×
Publicitate

Un şofer care s-a urcat băut la volan a provocat un accident, marți dimineaţă, la Ploieşti.

Conducătorul auto în vârstă de 69 de ani a intrat într-o intersecţie fără să se asigure şi a lovit o maşină care circula regulamentar.

Impactul a fost atât de puternic încât autoturismul lui, în care se afla şi un nepot de 14 ani, s-a răsturnat. Şi ocupanţii celeilalte maşini, o femeie, un copil de 10 ani şi un tânăr de 19, au fost răniţi.

Mai multe echipaje de urgenţă chemate la faţa locului au acordat îngrijiri medicale răniţilor, însă nici unul nu a fost transportat la spital.

Poliţiştii au constatat că şoferul care nu a acordat prioritate avea o alcoolemie de 0,15.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Bărbat atacat cu un aparat cu electroșocuri și jefuit. Cine erau de fapt autorii

Polițiștii Secției nr. 1 Vlaicu, din Arad, au depistat trei persoane, bănuite de tâlhărie calificată, pe care le-au reținut pentru 24 de ore.

Fotografia unui fost parlamentar, pe site-ul Poliției Române. De ce este căutat Rizea

Fotografia fostului deputat Cristian Rizea a apărut pe site-ul Poliției Române, la secțiunea ”Urmăriri”.

A fost demis directorul şcolii unde un copil de 3 ani a căzut în fosa septică şi a murit

Directorul şcolii generale din localitatea Buda a fost demis, ca urmare a faptului că în cursul zilei de luni un copil de trei ani a murit după ce a căzut în fosa septică a unităţii de învăţământ.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Comenzile din China s-au prăbușit după noile taxe. În România, numărul coletelor din afara UE a scăzut chiar și cu 50%

La aproape două luni de la intrarea în vigoare a taxei europene pentru comenzile din afara Uniunii Europene, numărul coletelor venite din China a scăzut chiar și cu 50%.