Camion încărcat cu ciocolată, mistuit de flăcări. Șoferul a reușit să se salveze

×
Publicitate

Un TIR încărcat cu batoane de ciocolată a ars ca o torţă, duminică seară, pe Drumul Naţional 7, în judeţul Argeş.

Autotrenul a luat foc în mers, a povestit şoferul de 43 de ani, din Republica Moldova.

Omul a apucat să coboare, iar flăcările s-au extins imediat la remorcă încărcată cu ciocolată.

Traficul a fost oprit în zona trei ore, timp în care pompierii s-au străduit să stingă vlâvătaia.

Din fericire, nimeni nu a fost rănit, dar marfa a fost distrusă în totalitate.

Pompierii urmează să stabilească, în urma unei anchete, cauza exactă a incendiului.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Chinezii au lansat mașina mai ieftină decât Dacia!
Chinezii au lansat mașina mai ieftină decât Dacia!
Citește și...
Ploaie extremă în Pantelimon. Precipitaţiile au depăşit pragul unui fenomen care apare statistic o dată la 100 de ani

Episodul de ploi torențiale care a afectat joi seară zona Pantelimon s-a situat la un nivel excepțional, cantitatea de precipitații înregistrată atingând aproximativ 120 de litri pe metru pătrat într-un interval foarte scurt de timp.

Un agent de poliție din Maramureș a fost găsit mort într-o pădure. Arma din dotare se afla lângă cadavru

Un poliţist din judeţul Maramureş a fost găsit mort într-o pădure din localitatea Rohia, el fiind împuşcat în piept, iar arma aflându-se lângă cadavru. 

Bucureștiul vrea să închidă ghenele din blocuri și să introducă un nou sistem de colectare separată a deșeurilor

Ghenele insalubre, mirosurile sufocante și munții de gunoi dintre blocuri ar putea dispărea din Capitala României. 

Recomandări
Nicușor Dan l-a desemnat pe Eugen Tomac pentru funcția de premier al României. Tomac: Voi prezenta un Guvern tehnic

Președintele Nicușor Dan l-a desemnat joi pe liderul PMP, Eugen Tomac, în funcția de prim-ministru, la aproape o lună după căderea Guvernului Bolojan. 

Cine este Eugen Tomac, premierul desemnat de Nicușor Dan să conducă Guvernul României

Eugen Tomac, europrlamentar și lider PMP, a fost desemnat de președintele Nicușor Dan pentru funcția de premier. 

Prima reacție a lui Ilie Bolojan după ce Nicușor Dan l-a desemnat pe Eugen Tomac premier

Preşedintele PNL, premierul interimar Ilie Bolojan, arată că are ”rezerve” cu privire la faptul că un guvern tehnocrat, care nu are o susţinere fără echivoc în Parlament, poate livra rezultate în perioada următoare.