Blue Air anunţă zboruri directe între Bucureşti Otopeni şi Paris Charles de Gaulle, din 18 decembrie

62139330
Shutterstock

Toate zborurile Blue Air operate pe ruta Bucureşti - Paris vor avea ca aeroport de destinaţie Charles de Gaulle, începând cu 18 decembrie 2020, a anunţat vineri compania.

Astfel, Blue Air va transfera pe Charles de Gaulle zborurile operate anterior pe Aeroportul Beauvais, oferind trei zboruri săptămânale în cadrul orarului de iarnă 20/21. Preţurile biletelor încep de la 29,99 euro/segment, taxe incluse.

Începând cu 18 decembrie, Blue Air va opera zboruri de la Bucureşti Otopeni la Paris Charles de Gaulle conform următorului program: miercuri, duminică (18 decembrie 2020 - 27 martie 2021) Bucureşti OTP 08:00 - Paris CDG 10:05; Paris CDG 10:50 - Bucureşti OTP 14:40.

Totodată, vinerea (18 decembrie 2020 - 27 martie 2021) Bucureşti OTP 07:05 - Paris CDG 09:10 Paris CDG 09:55 - Bucureşti OTP 13:45. Reprezentanţii Blue Air precizează că este vorba despre ore locale.

Blue Air este cea mai mare companie aeriană românească după numărul de pasageri transportaţi, cu un model de business bazat pe reducerea complexităţii, respectiv Low Cost - Low Complexity.

Compania operează avioane tip Boeing 737. În cei 15 ani de activitate, Blue Air a transportat peste 30 de milioane de pasageri şi a zburat peste 340 milioane de kilometri. Compania este certificată IATA Operaţional Safety Audit (IOSA) de către Internaţional Air Transport Association (IATA) pentru standarde excepţionale de operare şi este membră cu drepturi depline IATA.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Lufthansa va anula 20.000 de zboruri pe distanţe scurte până în octombrie pentru a economisi combustibil

Compania aeriană Lufthansa va anula 20.000 de zboruri pe distanțe scurte până în octombrie, pentru a economisi combustibil, pe fondul penuriei de kerosen și al creșterilor bruște de prețuri, în urma izbucnirii războiului din Iran, informează miercuri EFE.

Ce spune neamțul de 86 de ani suspectat că și-a ucis iubita de 30 de ani, în București. Tânăra era pasionată de kickboxing

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german, în vârstă de 86 de ani, este cercetat penal în legătură cu moartea iubitei lui, o tânără de 30.

Lucrări majore la Aeroportul „Henri Coandă”. Nimeni nu mai are acces la terminalul „Sosiri”

Urmează luni complicate pentru pasagerii care ajung în cel mai mare aeroport din țară, „Henri Coandă”, de lângă București. 

Recomandări
Nicușor Dan, discurs de 3 minute după o zi întreagă de consultări: „Am cerut partidelor să dezescaladeze retorica”

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, miercuri seară, că a cerut partidelor, la consultările avute la Palatul Cotroceni, să dezescaladeze retorica publică şi să ”se uite la viitor, ce vom face, mai mult decât la trecut”.

Ilie Bolojan caută sprijin pentru un guvern minoritar după retragerea miniștrilor PSD din Executiv

Cei din PSD caută sprijin pentru o moțiune de cenzură, iar PNL e în căutare de aliați care să susțină un guvern minoritar.

„Inspectorul Balastierelor” scoate la iveală nereguli uriașe. Sute de persoane au făcut deja sesizări

Sute de persoane au făcut deja sesizări pe platforma „Inspectorul Balastierelor”, recent lansată de Ministerul Mediului. Oamenii reclamă săpături ilegale și le cer autorităților să ia măsuri.