Bărbatul care a jefuit o agenţie de pariuri din Târgu Jiu, prins. Cum a vrut să scape

×
Publicitate

Bărbatul de 22 de ani din Târgu Jiu care a jefuit, în urmă cu două seri, o agenţie de pariuri din oraş a fost găsit de poliţişti şi reţinut pentru 24 de ore.

Oamenii legii au reuşit să îi dea de urmă chiar dacă tâlharul a încercat să îşi schimbe înfăţişarea și și-a ras barba cu care fusese surprins de camerele de supraveghere.

Mai mult, au recuperat de la acesta suma de 17.500 de lei, bani pe care îi furase după ce a ameninţat o angajată cu un cuţit.

 

Angajatele casei de pariuri vin cu teamă la muncă şi se gândesc să îşi caute alte slujbe. Cu trei săptămâni în urmă, un alt jaf a avut loc la Bumbești Jiu, tot la o agenţie de pariuri, iar hoţul nu a fost prins până acum.

 

Mircea Jerca, patronul agenţiei de pariuri: "Sunt terminate psihic toate. Toate sunt aşa. O să văd în următoarele zile reacţia fetelor, câte mai vor să stea, câte mai vor să lucreze. Şi le dau dreptate. O situaţie din asta ne distruge o afacere."

Dacă va fi găsit vinovat, individul risca să stea câţiva ani în spatele gratiilor.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
SIMULARE BACALAUREAT 2019. Joi, proba la alegere a profilului şi specializării

SIMULARE BACALAUREAT 2019. Simularea examenului de bacalaureat se va încheia joi cu proba la alegere a profilului şi specializării, susţinută doar de elevii claselor a XII-a.

Trei legi pentru trei autostrăzi noi. De ce cred experţii că vor fi "îngropate" rapid

Peste 700 de kilometri de autostrăzi, în România, în următorii ani. Este scenariul senatorilor, care au adoptat trei legi, pentru trei autostrăzi, prin care obligă Guvernul să construiască noile drumuri.

Reacţia UE privind legalizarea canabisului, după declaraţiile lui Teodorovici

Reprezentanța Comisiei Europene în România a postat joi seară un anunţ pe Facebook privind legalizarea canabisului.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.