Bărbat cu 13 identități, prins în Capitală. Explicațiile oferite jandarmilor

62011490
Facebook.com

Un bărbat cu 13 identităţi a fost descoperit de jandarmi în parcarea unui hipermarket din sectorul 2 al Capitalei.

”În sectorul 2 al Capitalei, în parcarea unui hipermarket, o patrulă de jandarmi a observat un bărbat într-o mașină care avea un comportament suspect. La controlul sumar al mașinii şi bărbatului, jandarmii au descoperit nu mai puțin de 13 cărți de identitate false cu fotografia acestuia. Acesta le-a declarat jandarmilor că le folosea pentru a face rost de bani împrumutându-se la diferite bănci.

Tot seara trecută, jandarmii au depistat o persoană care încerca să fure o bicicletă din zona Gării de Nord, barbatul nu era singur, acesta era ajutat de un complice care a încercat să-l atenționeze că se aproprie patrula de jandarmi. Față de cei doi vor fi continuate cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.

Noi rămânem vigilenți, voi bucurați-vă de o vacanță în siguranță”, a a anunțat Direcţia Generală de Jandarmi a Municipiului Bucureşti.

 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Apele Române: Dunărea ar putea ajunge, la intrarea în ţară, la un debit mai mic decât minimul din august 2003

Specialiștii de la Administrația Națională „Apele Române” afirmă că Dunărea ar putea ajunge, pe 6 august, la intrarea în țară, la un debit mai mic decât minimul înregistrat în august 2003, de 1.600 de metri cubi pe secundă.

Cinci locomotive electrice noi au ajuns în România. Pot atinge 200 km/oră, însă doar pe foarte puține tronsoane

Parcul feroviar al României se înnoiește treptat. Cinci locomotive electrice au ajuns în țară și urmează să intre în circulație în următoarele săptămâni. 

Circulația vehiculelor de peste 7,5 tone va fi interzisă duminică în trei județe din cauza codului roșu de caniculă

Circulația autovehiculelor cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone va fi interzisă duminică, între orele 12:00 și 20:00, în județele Arad, Bihor și Satu Mare, din cauza codului roșu de caniculă, potrivit Agerpres.

Recomandări
Nivelul Dunării scade îngrijorător. Armata va detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă

Operațiuni urgente pe Dunăre. Reprezentanții Armatei au făcut măsurători, iar duminică, 02 august, vor detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă.

Guvernul cere reducerea consumului de energie. România încearcă să evite importurile mari în următoarea perioadă

Guvernul caută soluții pentru ca România să importe cât mai puțină energie electrică în următoarea lună. Instituțiile de stat vor fi obligate să reducă din consum, iar cele private sunt îndemnate să își mute activitățile din orele de vârf.

La următoarea evaluare este posibil ca România să nu mai scape de retrogradarea la ”junk”. Acum am evitat la limită

România a evitat, pentru moment, retrogradarea în categoria statelor nerecomandate pentru investiții. Agenția de evaluare financiară Fitch ne-a păstrat ratingul de țară.