Anunț oficial al poliției în cazul șoferului cu număr injurios la adresa PSD

61975562
Pro TV

Poliția din Craiova precizează că nu a fost luată nicio măsură în cazul șoferului cu număr de înmatriculare obscen la adresa PSD.

Duminică, presa locală a scris că numărul ar fi ilegal și că poliția i-ar fi întocmit dosar penal proprietarului și îl va cerceta.

Contactați de Știrile ProTV, reprezentanții IPJ Dolj au precizat că informația este falsă și că în acest moment șoferul nu a fost amendat și nici nu are dosar penal.

În trecut, șoferul a mai fost oprit de polițiștii rutieri, însă aceștia l-au lăsat să plece după ce au verificat numărul și au constatat că este luat legal, în Suedia.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Ziua Imnului Naţional. De când se cântă "Deşteaptă-te, române"

Ziua imnului naţional al României este sărbătorită oficial pe 29 iulie. În această zi, în timpul Revoluţiei de la 1848, ''Deşteaptă-te române!'' a fost cântat pentru prima dată oficial

LOTO 6/49, numerele extrase. Premiu uriaş la tragerea de duminică

Loteria Română pune în joc un premiu "istoric" la jocul Joker - peste 4,4 milioane de euro - iar marele câştigător ar putea fi anunţat duminică seara.

2 dintre cele 4 surori lovite de maşină în Oradea se zbat între viaţă şi moarte. Explicaţia accidentului

Una dintre cele patru surori spulberate de un șofer de 20 de ani în fața Poliției Rutiere din Oradea a fost externată.

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

Prognoză sumbră. Debitul Dunării la intrarea în România o să scadă sub mediile multianuale ale lunilor august şi septembrie

Debitul Dunării la intrarea în ţară va atinge în următoarele zile 1.600 mc/s, apoi va fi în scădere până la valoarea de 1.500 mc/s, situându-se sub mediile multianuale ale lunilor august şi septembrie.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.