O noua victima a accidentului de langa Baia Mare. Tanarul aflat in coma de gradul 5 a murit duminica seara la spital

×
Publicitate

Accidentul de sambata, de langa Baia Mare, in care si-au pierdut viata doi tineri, a mai facut o victima.

Un prieten al lor, care se afla in masina ce s-a izbit de un cap de pod, a murit, duminica seara, la spital, dupa ce a fost adus acolo in coma de gradul cinci.

Un alt pasager este internat la ortopedie, iar al cincilea ocupant al autoturismului, un campion mondial de arte martiale, a scapat nevatamat.

Masina in care se aflau cei cinci prieteni s-a izbit de un cap de pod, la 20 de kilometri de Baia Mare. Martorii spun ca autoturismul gonea cu 200 de kilometri pe ora. Cei cinci tineri se grabeau sa ajunga la o petrecere in oras.

Cel aflat la volan avea doar 20 de ani si era pasionat de sporturi extreme. Impactul i-a fost instantaneu fatal atat lui, cat si altui pasager, cu doi ani mai mare, aflat in spatele sau. Alti doi tineri au fost dusi la spital.

Cel de 26 de ani, aflat in coma, a intrat in moarte cerebrala, insa, in timp ce medicii asteptau ca familia lui sa le spuna daca isi va da acordul pentru prelevarea de organe, tanarul a incetat din viata. Celalalt baiat internat este in stare stabila, spun medicii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
DNA a cerut aviz de la presedinte pentru urmarirea penala a fostului ministru Cristian David. Este acuzat de luare de mita

Procurorii anticoruptie cer incuviintarea inceperii urmaririi penale pentru Cristian David. Fostul ministru al Internelor si reformei administrative este banuit de luare de mita si spalare de bani.

Accident in Capitala. Un politist, aflat pe o motocicleta, a fost ranit si dus la spital cu o ambulanta SMURD. FOTO

Un politist aflat pe motocicleta si un sofer din Bucuresti au fost implicati intr-un accident in centrul Capitalei, luni dimineata.

Reactia Chevron dupa anuntul facut de premierul Victor Ponta privind existenta gazelor de sist in Romania

Romania se pare ca nu dispune de gaze de sist si s-a batut, astfel, pe ceva ce nu are, a declarat premierul Victor Ponta.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.