Accident grav pe Valea Oltului. Doi morți după o coliziune între o mașină și un TIR

62185577

ISU Vâlcea a anunţat, luni, că un autoturism şi un TIR s-au ciocnit, pe DN 7, în apropierea localităţii Călimăneşti.

”Sunt anunţate două persoane încarcerate in autoturism, inconştiente. Pompierii militari se deplasează cu o ambulanţă SMURD, două autospeciale de descarcerare”, a transmsi ISU Vâlcea.

Cele două persoane nu au putut fi salvate, fiind declarat decesul, potrivit News.ro.

La rândul lor, poliţiştii au precizat că traficul este blocat în totalitate.

La faţa locului se află poliţiştii Seriviciului Rutier care efectuează cercetarea pentru stabilirea cu exactitate a cauzei producerii evenimentului rutier.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Aproximativ 5.000 de voluntari au luat parte la cea mai amplă campanie de curățenie din Țara Făgărașului

În data de 17 aprilie, comunitățile din zona Țării Făgărașului au fost provocate pentru a participa la campania de curățenie ,,Mănușa de Aur ’’.

Un bărbat din Iași a descoperit două pistoale într-un rucsac aruncat lângă o ghenă de gunoi

S-a dat alarma ieri după-amiază în Iași, unde un bărbat a sunat la 112 și a anunțat că a găsit două pistoale.

Cererea de puieți de pomi fructiferi a crescut de până la cinci ori față de anii trecuți

Stațiunile de cercetare din România fac bani frumoși din puieți de pomi fructiferi.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

CNN: Vizita secretă a şefului CIA relevă capcana strategică comună în care au căzut Vladimir Putin şi Donald Trump

Istoria dureroasă a Rusiei a dat naştere unui simţ al umorului negru în rândul cetăţenilor săi.