A cui fiică era tânăra înjunghiată mortal într-un cartier rezidențial din Capitală

×
Publicitate

Doi indivizi au fost reţinuţi în cazul tinerei de 30 de ani, ucisă într-un cartier rezidențial din apropierea Bucureștiului. Suspectul principal și-a recunoscut fapta.

A vrut să îi fure fetei mașina, însă nu a reușit. I-a luat viața și banii găsiți în casă: 150 de lei. Celălalt reținut, acuzat de complicitate este tânărul care îi plimba victimei câinele și primul care a anunțat moartea ei.

Tânăra, fiica unuia dintre cei mai mari fermieri ai Oltului, primise maşina cadou de la părinţi. La fel şi apartamentul în care stătea şi în care a fost descoperită fără viaţă de un alt tânăr, de 23 de ani, care-i făcea, contra cost, diverse comisioane şi îi plimba câinele.

Chiar acest tânăr a anunţat poliţia, dar anchetatorii au bănuiala că totul a fost o stratagemă pentru a-l exclude de pe lista suspecţilor. Cei doi indivizi sunt prieteni.

Deşi a negat cu înverşunare acest lucru, poliţiştii îl acuză şi pe cel care plimbă câinele victimei de complicitate. Oamenii legii spun că el este cel care i-a oferit prietenului său informaţii preţioase ca şi ducă planul la bun sfârşit. totul, ca să-i fure fetei maşina.

Suspectul principal a plecat din apartament cu 150 de lei, singurii bani găsiţi.

Manuela, licenţiata în drept şi fost consilier la ministerul transporturilor, va fi înmormântata duminică în oraşul natal.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Planul din spatele crimei din Bragadiru. Ce voiau de fapt să fure cei doi tineri

Doi indivizi au fost reţinuţi în cazul tinerei de 30 de ani, ucisă într-un cartier rezidențial din apropierea Bucureștiului. Suspectul principal și-a recunoscut fapta.

Incendiu în zona Dristor din Capitală, chiar lângă o benzinărie. "Erau şi copii mici"

Mobilizare de forţe, sâmbătă seară, în sectorul 3 din Capitală. Zeci de pompieri au intervenit după ce două imobile şi un restaurant au fost cuprinse de flăcări.

Un bărbat din Bistrița a murit salvându-și copilul. Ce s-a întâmplat cu scurt timp înainte

Sfârşit tragic pentru un bărbat în vârstă de 36 de ani din Bistrița Năsăud. Tânărul a încercat să facă o baie într-un lac împreună cu unul dintre copiii săi, însă a dispărut sub ape, după ce a reușit să salveze minorul.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.