A băut, a mers cu mașina pe contrasens și a făcut accident. Scenele au fost filmate

×
Publicitate

Imagini uluitoare au fost surprinse de un şofer aflat în trafic, în județul Brașov. Un bărbat circula pe contrasens şi se izbeşte frontal de o autoutilitară.

Poliţiştii au constatat ulterior ca şoferul care a ieşit greşit din sensul giratoriu băuse înainte de a urca la volan. Etilotestul a arătat că avea 0,95 miligrame alcool în aerul expirat.

În înregistrare se vede cum intră pe contrasens, este evitat la limita de un tir, dar îşi continuă drumul, urcând pe bordurile care delimitează sensurile de mers. Deşi șoferul autoutilitarei a frânat, nu a putut evita impactul.

Poliţiştii au deschis un dosar penal - pentru conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Incident șocant în Buzău. O bucată mare dintr-un pod s-a prăbușit pe șosea

O bucată de 8-10 metri dintr-un pod care supratraversează o şosea din municipiul Buzău s-a prăbuşit, fără să existe victime. Porţiunea destinată circulaţiei pietonale s-a desprins pur şi simplu şi a căzut pe breteaua care duce spre Brăila.

Reţea de trafic de droguri, descoperită de DIICOT. Câte kilograme de canabis aveau în casă

Acţiune de amploare împotriva traficanţilor de droguri, întreprinsă de DIICOT în judeţul Argeş. 

Din cauza maidanezilor, patronii de hoteluri de pe Litoral ameninţă că nu mai plătesc taxe

Federaţia Patronatelor din Turismul Românesc ameninţă cu greva fiscală.

Recomandări
Hidrocentrala Nehoiașu II ar putea produce energie din 2029. Proiectul Surduc-Siriu este realizat în proporție de 78%

Centrala Hidroelectrică Nehoiașu II ar putea deveni funcțională în 2029. Ministerul Mediului a emis acordul necesar pentru finalizarea lucrărilor la amenajarea hidroenergetică Surduc-Siriu.

Simina Tănăsescu, reacție după întâlnirea cu Ilie Bolojan. Ce spune despre o eventuală demisie de la șefia CCR

Președinta CCR, Simina Tănăsescu, spune că nu a discutat cu premierul interimar Ilie Bolojan despre dosarele aflate pe rolul Curții, ci doar despre solicitarea instituției de a primi „spații adiționale” pentru activitate.

Bolojan, despre banii datorați sportivilor, după mesajul lui David Popovici: „Întotdeauna s-au făcut aceste alocări”

Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, luni, la Timişoara, referitor la datoriile statului către sportivii de performanţă, că, atunci când au fost stabilite premii din buget, "întotdeauna s-au făcut aceste alocări" de fonduri pentru plata lor.