Inainte sa isi dea demisia, si-a informat colegii despre obiceiurile sefului. Mesajul a ajuns viral

60615667

Un angajat de la o agentie de presa din Londra a hotarat ca, inainte sa isi dea demisia, sa le scrie tuturor colegilor un e-mail in care isi exprima parerile despre comportamentul sefului sau.

Kieran Allen sustine ca, in trecut, a vrut sa plece de la agentia de presa MEC Global, insa a ales sa ramana dupa ce i-au fost promise o crestere de salariu si sansa de a avansa in cadrul companiei.

Odata cu promovarea insa, barbatul spune ca nu a mai putut face fata volumului de munca si, din cauza stresului, a trebuit sa isi ia concediu doua saptamani, conform Daily Mail.

"Cand m-am intors, in loc ca seful meu sa imi ureze bun venit si sa ma cheme sa vorbim pentru a clarifica lucrurile, a inceput sa ma atace si sa ma faca sa ma simt ca un strain", marturiseste Kieran.

Acesta declara ca superiorul sau i-a taiat prima cuvenita si l-a avertizat verbal pentru ca nu si-ar fi facut treaba bine, motiv pentru care a hotarat sa isi dea demisia.

Inainte sa plece de la MEC Global insa, Kieran a trimis un e-mail colegilor in care ii informeaza despre obiceiurile sefului sau:

"A facut glume pe seama sportivilor care participa la Jocurile Paralimpice, s-a declarat mandru ca nu are nici macar o picatura de sange evreu in corp si a intretinut relatii sexuale cu o fata pe care o intervievase chiar in sala de sedinte".

In finalul e-mail-ului, Kieran nu uita sa mentioneze ca a spus numai adevarul si ca a facut acest lucru pentru a-i proteja pe ceilalti angajati de la agentia de presa.

Angajat nervos

Mesajul barbatului a fost publicat si pe internet, iar in scurt timp a ajuns viral. Mii de oameni l-au comentat si multi l-au apreciat pentru gestul facut.

Raspunsul fostului sef nu s-a lasat insa asteptat. Conform site-ului Pastebin, acesta le-a trimis angajatilor sai un e-mail in care se declara "dezamagit" de gestul lui Kieran si precizeaza ca nu este inca hotarat daca va lua masuri sau nu.

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Francois Hollande, la ONU: "Avem datoria sa actionam urgent in Siria.De cati morti mai este nevoie?"

Presedintele francez Francois Hollande a subliniat marti in fata Adunarii generale a Natiunilor Unite necesitatea unei actiuni "urgente" a comunitatii internationale in Siria si Sahel, relateaza AFP.

Cutremur cu maginitudinea de 6,2, pe coasta de vest a Mexicului

Un seism cu magnitudinea de 6,2 a avut loc marti pe coasta de vest a Mexicului, insa pentru moment nu au fost semnalate victime sau pagube materiale, a anuntat Institutul de geofizica american (USGS), citat de AFP.

Doua avioane au fost interceptate de armata americana, in apropiere de sediul ONU

Doua mici avioane au fost interceptate marti de avioanele de vanatoare americane pentru ca au patruns intr-o zona aeriana interzisa din cauza Adunarii generale a Natiunilor Unite, a anuntat comandamentul apararii aeriene (Norad), citat de AFP.

Recomandări
Bolojan, după decizia CCR: „Vendetele politice cresc riscul ca România să piardă bani și credibilitate”

Premierul demis a transmis, marţi, că decizia CCR deschide o discuţie despre principii iar legea nu trebuie folosită pentru a lovi un adversar politic, cu referire la primarul Timişoarei, Dominic Fritz, care ar putea să îşi piardă mandatul de primar.

Taxă nouă pentru dezvoltatorii imobiliari. Cum ar urma să fie folosiți banii și ce prevede noul Cod al Urbanismului

Ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, anunță o nouă taxă locală pentru dezvoltatorii imobiliari. Mecanismul ar urma să coreleze proiectele rezidențiale cu investițiile necesare în infrastructura publică.

Cum s-ar putea aplica noua lege a salarizării. România riscă să piardă o parte din cei 770 de milioane de euro din PNRR

Continuă discuțiile pe noua lege a salarizării, miercuri urmând să aibă loc o nouă întâlnire la care partidele ar urma să primească o variantă a proiectului, explică surse de la Cotroceni.