La multi ani, maestre! Gheorghe Dinica a sarbatorit 75 de ierni!

×
Publicitate

UPDATE: Nascut intr-o zi mare, Gheorghe Dinica a implinit de Craciun 75 de ani.


Vineri seara a petrecut pana la miezul noptii alaturi de zeci de actori, vechi prieteni de scena. Inivitati surpriza - primarul Capitalei, care i-a facut cadou un ceas scump, si noul ministru al culturii, care i-a adus un buchet de trandafiri portocalii si rosii, simbol al coalitiei de guvernare.

Pe ritmuri de colinde, mesenii au gustat bucatele si bauturile fine: somon, friptura de vita argentiniana pe plita incinsa, pastrav la gratar si pulpe de strut la tava.

Alaturi de cei dragi, Dinica spune ca nici la 75 de ani nu simte povara batranetii.

De 13 ani, zi de zi impreuna, Gabriela Dinica isi doreste sa-i mai organizeze cel putin 10 petreceri maestrului.

Nedespartiti 50 de ani, Moraru poarta in suflet si bucuriile, dar si necazurile lui Dinica.

Secretul longevitatii, spune maestrul Dinica, este dragostea pentru actorie, meseria care l-a facut pe deplin fericit.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
O copila de 13 ani a nascut in noaptea de Craciun!

In loc sa-l astepte pe Mosul care aduce daruri celor mici, o copila de 13 ani, dintr-un sat dambovitean, a dat nastere unui bebelus chiar in noaptea de Craciun. A nascut o fetita de 2,700 kg, perfect sanatoasa.

A incercat puterile masinii, dar a intrat intr-un stalp de beton

Doi tineri de 21 de ani au scapat cu viata, ca prin minune, vineri noapte! Masina cu care se indreptau spre Campia Turzii s-a izbit de un stalp de beton, iar apoi s-a oprit in gardul unei gospodarii.

A pierdut controlul masinii si a intrat intr-un copac

Accident din imprudenta, vineri noapte, pe DN1, in Otopeni, judetul Ilfov! Un sofer bucurestean s-a oprit cu autoturismul intr-un copac de pe marginea soselei dupa ce a pierdut controlul autoturismului.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.