"Visuri la cheie" debuteaza miercuri cu o poveste cutremuratoare de viata! De la 20:30, numai la ProTV

×
Publicitate

"Visuri la cheie", emisiunea care a schimbat destinele unor romani, greu incercati de viata, se intoarce de miercuri la ProTV.

Dragos Bucur si echipa sa de arhitecti au colindat tara si au renovat locuintele,unor familii nevoiase. Va invitam sa le descoperiti povestile impresionante, incepand de miercuri, in fiecare saptamana, de la 20.30.

Echipa "Visuri la cheie" a gasit multi oameni frumosi, curajosi si demni, cu care viata n-a fost deloc blanda. Dar, in ciuda greutatilor, ei si-au pastrat bunatatea, optimismul si credinta.

Dragos Bucur, gazda emisiunii "Visuri la cheie": "Ma motiveaza pe mine. Sa vezi oameni care au trecut prin greutatile prin care au trecut acesti oameni si totusi sa faca ce au reusit ei sa faca...stai sa te gandesti daca ei pot in conditiile acelea, de ce n-as putea si eu, ce-mi lipseste mie..."

Pentru ca merita, Alina, Adela si Andrei, alaturi de Dragos, le vor transforma in realitate visul de a trai in conditii decente si le vor transforma locuintele.

Andrei Samoil, arhitect: "Sa cream ceva nu cum ne-ar placea noua, ci sa fie pe sufletul oamenilor cu care lucram, sa li se potriveasca lor."

Alina Vilcu, arhitect: "Uneori trebuie sa sapam adanc pentru ca oamenii si-au reprimat atat de mult dorintele si visurile, incat nu mai pot sa le verbalizeze. si atunci stam cu ei de vorba."

Adela Parvu, arhitect: "Cea mai mare satisfactie pentru noi este faptul ca vedem nu doar bucuria din ochii lor, ci tinand legatura cu ei, vedem un salt calitativ in viata acestor oameni."

Renovarea incepe la ProTV, miercuri, de la 20.30

In prima editie a acestui sezon, romanii o vor cunoaste pe Viorica Tismaneanu, o femeie care lupta zi de zi pentru a le oferi celor doi copii ai sai un trai decent. Sotul Vioricai a murit anul trecut pe masa de operatie, in urma unor complicatii cardiace, iar de atunci ea traieste impreuna cu cei mici in conditii greu de imaginat, intr-o casa cu un singur dormitor.

Visul sotului ei a fost intotdeauna acela de a avea o casa spatioasa si o curte cu loc de joaca pentru copii. Din pacate, el nu a apucat sa-si indeplineasca dorinta, insa Viorica si cei doi copii au aceasta sansa datorita echipei Visuri la cheie.
 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Jennifer Aniston, insarcinata cu gemene. Se pare ca actrita ar fi aflat vestea cea mare chiar inainte de nunta

La aproape o luna si jumatate de la nunta neasteptata cu logodnicul Justin Theroux, Jennifer Aniston revine cu inca o surpriza. Daca este sa dam crezare tabloidelor de peste Ocean, actrita de 46 de ani se pregateste sa devina mama.

Filmul "Sicario" a avut premiera la Londra. Benicio Del Toro si Emily Blunt se lupta cu cartelurile mexicane de droguri

Benicio Del Toro, Emily Blunt si Josh Brolin au infruntat vremea londoneza, dar s-au incalzit cu entuziasmul fanilor, la premiera filmului "Sicario".

Gabriel Cotabita lanseaza videoclipul piesei "Ce zi linistita". Primul mesaj transmis de artist dupa accidentul din primavara

Gabriel Cotabita a revenit luni, oficial, pe piata muzicala, odata cu lansarea videoclipului pentru piesa "Ce zi linistita".

Recomandări
Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Veste bună în plină criză energetică: un reactor de la Cernavodă ar putea fi repornit „în 2-3 săptămâni”

Preşedintele Nicuşor Dan afirmă că riscul ca activitatea unor mari consumatori industriali să fie afectată din cauza crizei de energie electrică a trecut. 

La cât a ajuns bilanțul victimelor după viiturile devastatoare din Nepal. Prăbușirea unui ghețar ar fi declanșat inundațiile

Poliţia din Nepal a anunţat că bilanţul deceselor în urma viiturii din nordul Nepalului a crescut la 469.