Diavoli cu ochi rosii: fotbalistii lui Manchester, beti turta!

Diavolii rosii, in frunte cu Cristiano Ronaldo, ametiti de alcool

Conducerea lui Manchester United le-a dat liber la baut jucatorilor un pic cam devreme. Iar fotbalistii, in frunte cu Cristiano Ronaldo, n-au zis "nu". Desi, motive de bucurie nu prea au: sunt doar pe 3 in campionat, dupa Liverpool si Chelsea.

In plus, echipa venea dupa o remiza alba cu Tottenham. Cu toate acestea, "diavolii rosii"  s-au destrabalat intr-un club din Londra, Movida.

Proapatul "Balon de aur" dar si pretendent la inima unei tinere maritate, Cristiano Ronaldo a sarbatorit cum se cuvine reusitele personale.

I-au tinut isonul  Wayne Rooney, Carlos Tevez, Rafael da Silva si Paul Scholes. Petrecerea n-ar fi fost completa fara  Jonny Evans, Rio Ferdinand, Ryan Giggs si Anderson.  Dar si, atentie, fara rivalii de la Arsenal, Emmanuel Adebayor si William Gallas.

Nicio noapte fara starlete

Citește și
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo a castigat Balonul de Aur

Pe post de decor,  au stat tinere mai mult sau mai putin abtiguite. Printre ele, manechinul Coralie Robinson, o aspiranta la postul de "titulara' in clubul  WAGS (Wives and Girlfriends - Sotii si prietene de fotbalisti).

Se prea poate ca domnisoara sa fi avut succes, mai ales ca i-a avut pe jucatorii lui Manchester la dispozitie pana la ora 4 dimineata.  Abia atunci s-a spart gasca, iar baietii lui Alex Ferguson au plecat spre casele lor. Pe sapte carari.

Imagini de la petrecerea lui Manchester, pe www.sport.ro.


Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
Citește și...
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo "sparge" 9.000 de dolari de Craciun!

Fiecare isi doreste ca de Craciun sa aiba rudele aproape, casa impodobita si masa plina. Cand esti fotbalist la Manchester United, nici nu mai conteaza cat te costa!

Cristiano Ronaldo a castigat Balonul de Aur
Cristiano Ronaldo a castigat Balonul de Aur

The Sun, care citeaza Gazzeta della Sport, titreaza ca jucatorul lui Manchester United a obtinut prestigiosul trofeu acordat anual celui mai bun fotbalist care evolueaza in Europa.

Recomandări
CCR a amânat, pentru a patra oară, decizia privind pensiile magistraților. Judecătorii au ieșit din sală după 30 de minute
CCR a amânat, pentru a patra oară, decizia privind pensiile magistraților. Judecătorii au ieșit din sală după 30 de minute

Judecătorii Curții Constituționale au amânat pentru a patra oară decizia despre pensiile speciale ale magistraților. Toți cei nouă membrii ai CCR au intrat în ședință, dar au părăsit sala după 30 de minute.

Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua
Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua

Meteorologii au prelungi avertizarea de vreme deosebit de rece până miercuri dimineață. Potrivit ANM vom avea ger îndeosebi în timpul nopților și dimineților, precipitații mixte, polei și ghețuș, intensificări ale vântului.

România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa
România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa

Serviciul de informaţii al armatei ruse GRU a fost responsabil pentru o tentativă de incendiu, în 2024, asupra unei fabrici din Lituania care furnizează scanere de unde radio armatei ucrainene, au declarat vineri oficialii lituanieni.