Munitie de razboi descoperita de un fermier din Botosani

×
Publicitate

Un fermier a gasit. in timp ce ara, un depozit urias de munitie activa din cel de-al doilea Razboi Mondial.


Plugul tractorului a scos din pamant trei din cele peste 100 de proiectile care erau ingropate. Munitia se afla intr-o stare avansata de degradare, dar, spun specialistii, pericolul de explozie era foarte mare.

In urma descoperirii, zona a fost izolata si au fost chemate echipele de genisti.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
„România educată”, vot final. Studenții din Iași susțin salariile mai mari doar dacă vin și cu responsabilizarea dascălilor

Proiectele legilor pentru învăţământul preuniversitar şi superior, împreună cu rapoartele comisiei de specialitate, intră luni, pentru vot, în plenului Senatului, care este for decizional.

Au batut mar un baiat de 16 ani si i-au omorat cu salbaticie calul!

Cruzime greu de imaginat in judetul Iasi. Trei tineri au bagat groaza in tot satul, dupa ce au batut crunt un baiat de 16 ani si i-au macelarit apoi calul cu care se intorcea acasa.

Si-a bagat fetita in spital dupa ce a lovit-o in cap cu un scaun

O copila de 11 ani din Vaslui a ajuns la spital inconstienta dupa ce mama ei a lovit-o cu un scaun in cap. Femeia si-ar fi iesit din minti pentru ca fata nu si-ar fi facut lectiile si n-ar fi avut grija de sora ei mai mica, in varsta de doi ani.

Recomandări
Cum au acționat suspecții care au produs frauda de proporții în sistemul de pensii publice

Fraudă de proporții, făcută în sistemul de pensii publice. Procurorii DIICOT au descoperit că 860 de persoane din București și din șapte județe au beneficiat cel puțin cinci ani de pensii obținute cu acte false. 

Sistemele Agenției Naționale de Cadastru sunt blocate după un atac cibernetic. Atacul vine într-un moment delicat

Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară a fost ținta unui atac cibernetic, care a blocat sistemele instituției și a provocat cea mai amplă întrerupere tehnică din istoria sa.

ANAF a încasat 25 de milioane de lei din licitațiile online. Cele mai căutate sunt terenurile, dar oferta este una bogată

La trei luni de la lansare, platforma de licitații a celor de la ANAF a adus încasări de 25 de milioane de lei.