Oferte speciale la vacante, de Sfantul Valentin! Vezi aici unde poti pleca!

60244373

Se apropie Sfantul Valentin, asa ca firmele de turism pregatesc oferte irezistibile pentru Ziua Indragostitilor. Cine vrea, ii poate face o declaratie iubitei intr-o capitala europeana. Preturile acestor vacante speciale pornesc de la 150 de euro.

Si ar mai fi ceva: in numele dragostei ce pluteste in aer, mai multe companii aeriene au anuntat reduceri de 50% la biletele de avion, in perioada 10-18 februarie.

La Timisoara, agentiile de turism au pregatit o super-oferta pentru Ziua Indragostitilor care in acest an se potriveste de minune cu Carnavalul de la Venetia, care se desfasoara exact in aceeasi perioada.

La Arad un sfarsit de saptamana romantic de Valantine's Day incepe de la 135 de euro: "De Sfantul Valentin am pregatit oferte speciale pentru clientii nostri: oferte clasic romantice spre Verona, Venetia, Paris si Viena, zboruri cu avionul, cazare la hoteluri de 3 si 4 stele la preturi intre 135 si 160 de euro, 3-4 zile. Iar pentru cei care prefera calatoriile cu masina personala avem destinatii la preturi de criza spre capitale apropiate Budapesta, Bratislava, Praga si Viena", spune Ciprian Gabor, manager agentie de turism

La Deva, ofertele sunt pentru toate buzunarele, atat in tara cat si in strainatate

La Sibiu, agentiile de turism isi ademenesc clientii cu oferte exotice din care nu lipsesc Carnavalul de la Rio si croazierele pe Mediterana: "Pentru Sfantul Valentin avem multe oferte speciale. Doua nopti la o pastravarie de 4 stele pe Valea Arpasului, de la care nu vor lipsi baia cu petale de trandafir si sampania, care costa 750 de lei de pereche, excursii in capitale europene de la 170 de euro cu avion dus-intors si cazare, iar pentru cei cu un buget mai mare, le recomandam o croaziera pe Mediterana: 14 nopti, incepand cu 750 de euro, sau sapte nopti la Carnavalul de la Rio, de la 1.200 de euro", a dezvaluit Diana Lazar, agent de turism.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Stațiunea de la Marea Neagră cu cele mai frumoase plaje de pe litoral. Unde se află și de ce este specială

Aflată între stațiunile Olimp și Costinești, stațiunea 23 August este o zonă mai puțin turistică, însă oferă un cadru sălbatic și o oază de liniște celor care vor să se bucure de frumusețea litoralului românesc fără prea multe facilități.

Bagajul pentru vacanța la mare. Ce să pui în valiză pentru un sejur scurt pe litoral

Când pleci la mare, cel mai bun lucru pe care poți să îl faci înainte este o listă cu lucruri pe care să le iei la tine. Bagajul pentru vacanță este un element esențial pentru a avea o vacanță liniștită.

Topul celor mai aglomerate destinații turistice din lume. Locul unde sunt 118 turiști la fiecare localnic

Vacanțele oferă ocazia de a evada din rutina zilnică, de a descoperi culturi diferite, obiective celebre și preparate culinare noi. Totuși, experiența poate deveni mai puțin plăcută atunci când destinațiile sunt invadate de sute de turiști.

Recomandări
Donald Trump i-a dat Ucrainei licența pentru rachetele Patriot: „Nu se va mai putea plânge că nu îi oferim suficient”

Președintele SUA, Donald Trump, a anunțat miercuri, în cadrul unei întâlniri bilaterale cu liderul ucrainean Volodimir Zelenski, la Ankara, că SUA vor acorda Ucrainei o licență pentru a-și produce propriile rachete de apărare Patriot. 

Sondaj: O treime dintre români vor anticipate, George Simion și Ilie Bolojan- cei mai de încredere, PSD principalul vinovat

O treime dintre români cred că alegerile anticipate sunt cea mai bună soluție la criza actuală, pentru care majoritatea cred că PSD este principalul vinovat, potrivit unui sondaj. Politicienii cei mai de încredere sunt George Simion și Ilie Bolojan. 

Primul oficial concediat după scandalul azilelor din Bihor. Dragoș Pîslaru a demis-o pe șefa ANPDPD, Alexandra Zară

Dragoș Pîslaru, ministrul interimar al Muncii, a dispus miercuri demiterea șefei Autorității Naționale pentru Protecția Drepturilor Persoanelor cu Dizabilități, Alexandra Zară.