Urmărire ca în filme în Câmpia Turzii. Un bărbat a fost fugărit de poliție

×
Publicitate

Accident în Câmpia Turzii, având ca personaj principal un tânăr de 31 de ani din judeţul Alba. Acesta a refuzat să oprească la semnalele poliţiştilor, după ce a fost înregistrat de aparatul radar depăşind limita legală de viteză în localitate.

Agenţii au pornit pe urmele vitezomanului, care nu a gonit prea mult, pentru că a intrat cu maşina într-un stâlp de pe marginea drumului.

Când i-au cerut actele de identitate, individul le-a spus agenţilor că nu are permis de conducere şi că de aceea a fugit de ei. Din fericire, în urma impactului, tânărul a scăpat nevătămat, dar acum are dosar penal pentru conducere fără permis.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Cele mai delicioase rețete de pască. Pasca tradițională din Moldova

Rețete pască. Sărbătorile Pascale se apropie cu paşi repezi, aşa că noi am încercat să descoperim secretul celor mai bune reţete tradiţonale, nelipsite de pe masa românului de Învierea Domnului.

Apelul Poliției pentru prinderea afganului care a ucis un alt migrant

Polițiștii din Timiș apelează la ajutorul populației, pentru a-l găsi pe bărbatul de origine afgană care, pe data de 19 aprilie, a înjunghiat doi bărbați, pe unul dintre ei mortal.

Produse sârbești în magazinele din vestul țării. 20 de producători s-au unit

Mai multe firme sârbeşti care s-au asociat au reuşit să se impună cu succes în magazinele din vestul ţării.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.