Matthew Finley a făcut show în București, la o petrecere cu muzică veche. „Te iubesc, România!”

×
Publicitate

A fost o seară plină de distracție și nostalgie pentru sute de tineri din Capitală. Aceștia au dansat până spre dimineață pe cele mai cunoscute piese din serialele copilăriei lor.

Invitatul de onoare a fost chiar unul dintre cei care au dat viață personajelor.

600 de tineri s-au întrecut în mișcări de dans pe cele mai cunoscute piese ale copilăriei lor. Cei mai mulți au venit special ca să-și aducă aminte de serialele pe care le urmăreau cu drag atunci când se întorceau de la școala.

Tânăr: „Să ascult vechea muzică. Toate videoclipurile și toate cântecele de pe High School Musical, Camp Rock, Starstruck, Prințesele de la Lăptărie, toate, toate, toate! Copilărie spre adolescență. La a doua petrecere îmi cumpăr bilet din prima zi”.

Vedeta serii a fost actorul și cântărețul Matthew Finley, care a jucat în filmul pentru adolescenți "Camp Rock". Publicul a fredonat fiecare cântec, vers cu vers.

Matthew Finley, artist: „Evident că îmi trezește niște amintiri. Ăsta este timpul perfect să aducem înapoi sentimentul ăla din 2010, nostalgia. Mă bucur că iau parte la asta. Energia a fost nebună. Te iubesc, România! Publicul a știut mai multe versuri decât mine. Apreciez publicul. Vă mulțumesc, oameni buni, că m-ați ajutat cu spectacolul”.

După concert, tinerii au continuat distracția.

Tânără: „Este foarte mișto! Mai trebuie să facă multe petreceri așa, pentru că ne plac foarte mult”.

Reporter: „Câteva piese pe care ai dansat...”.

Tânără: „Shake It Up”.

Tânără: „Foarte tare, m-am distrat și mă distrez în continuare”.

Reporter: „Câteva piese pe care ai dansat...”.

Tânără: „Violetta, numărul 1; Soy Luna...”.

Este pentru a doua oară când o petrecere cu o astfel de tematică are loc în București.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Secție de pediatrie din Caraș-Severin, renovată de jandarmi. Militarii lucrează în spital în afara orelor de program

Acțiune impresionantă a jandarmilor din Caraș-Severin, venită chiar în preajma Zilei Copilului. Împreună cu o asociație din zonă, militarii vor să schimbe fața secției de pediatrie a Spitalului din Caransebeș.

Mii de ieșeni s-au distrat la show-ul celebrului DJ german ATB, la Festivalul Senzoria

A fost o noapte sub semnul distracției, la Iași, unde celebrul DJ german ATB a mixat în cadrul Festivalul Senzoria.

Emoții uriașe pentru sute de mii de elevi din clasele a VIII-a și a XII-a. Marți se află ce se întâmplă cu greva

Emoțiile a peste 320.000 de elevi din clasele a VIII-a și a XII-a intră în prelungiri. Ministrul Educației a făcut vineri un nou apel către profesori să se întoarcă la catedră de săptamana viitoare, pentru ca examenele să aibă loc la datele stabilite.  

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

”Laura Codruța Kovesi a Ungariei”. Maghiarii au un nou procuror șef: ”Cel mai important lider anticorupție”

Presa și societatea civilă din Ungaria o compară pe Katalin Tasnady, noul procuror șef al recent înființatei structuri anticorupție NVVH, cu românca Laura Codruța Kovesi, șefa Parchetului European.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.