Incendiu la o pensiune din Motru. Mansarda clădirii a fost complet distrusă

×
Publicitate

Incendiu la o pensiune din Motru, județul Gorj.

Flăcările s-au răspândit rapid și au distrus mansarda clădirii. Din fericire, nu au fost victime şi nu erau persoane cazate în momentul în care a izbucnit focul.

Trei echipaje ale pompierilor și un al patrulea, provenit de la o firmă privată, s-au luptat mai bine de o ora să stingă vâlvătaia.

Totul ar fi pornit de la un cablu defect sau neizolat corespunzător, spun pompierii.

Articol recomandat de sport.ro
Gafa lui Chivu? Replica dată pentru Monica Bertini i-a convins pe italieni: ”Le-a confirmat relația”
Gafa lui Chivu? Replica dată pentru Monica Bertini i-a convins pe italieni: ”Le-a confirmat relația”
Citește și...
Cum îți poți proteja vederea odată cu înaintarea în vârstă. Cinci sfaturi de la specialiști

Pe măsură ce oamenii înaintează în vârstă, vederea se deteriorează în mod natural, iar riscul apariției unor afecțiuni oculare crește.

Un animal ciudat, cu picioare lungi, a fost filmat într-un sat din Ucraina. Localnicii glumesc că ar putea fi „chupacabra”

O creatură necunoscută, cu picioare lungi și un chip neobișnuit, a fost surprinsă pe video în regiunea Ivano-Frankivsk. Animalul a apărut în timpul zilei, în apropierea unor clădiri rezidențiale.

Un oraș din Germania poate păstra lingouri de aur găsite întâmplător, după ce nimeni nu a dovedit că este proprietarul lor

După expirarea termenului legal de deținere în regim de custodie, un mic oraș din estul Germaniei are dreptul de a păstra o comoară din aur în valoare de mai multe zeci de mii de euro, informează joi DPA.

Recomandări
Ilie Bolojan: „Am luat act de demisiile miniştrilor susţinuţi de PSD. Vom trimite propunerile preşedintelui”

Ilie Bolojan a susținut joi o conferință de presă, la scurt timp după ce vicepremierul și miniștrii PSD și-au dat demisiile.

Femeile cu afaceri din România vor primi din nou până la 200.000 lei de la stat, după 2 ani de pauză

Programul „Femeia Antreprenor” este reluat după doi ani de blocaj, au anunțat reprezentanții Ministerului Economiei. 

Cum explică ministrul demisionar al Transporturilor că a semnat ordinul de scumpire la metrou cu o zi înaintea demisie. VIDEO

Ministrul demisionar al Transporturilor, Ciprian Șerban, susține că majorarea tarifelor la metrou, aprobată chiar înainte de demisia sa, a fost o decizie asumată de Consiliul de Administrație, în contextul creșterii costurilor la energie.