Doi soți și-au înspăimântat vecinii, după ce au lipit un mesaj pe geam și au plecat de acasă. Ce scria

×
Publicitate

Doi soţi din Dakota de Nord care au început foarte din timp pregătirile de Halloween şi-au înspăimântat vecinii. Au lipit de geam mesajul "Ajută-mă!" şi au plecat de acasă.

Cei care l-au văzut au sunat să vadă dacă au într-adevăr nevoie de ajutor.

Vecinul de vizavi a mers până într-acolo încât a chemat poliţia.

Becky şi soţul ei se pregătesc tot anul pentru Halloween. E sărbătoarea lor preferată şi ziua în care, cu ani în urmă, s-au căsătorit: "Halloween e o zi bună pentru noi."

Cei doi soţi au hotărât să-şi prelungească bucuria, aşa că au început pregătirile weekendul trecut. Prima decoraţiune: un abţibild pus pe geam care transmitea mesajul "Ajută-mă", în litere care păreau scrise cu sânge. Seara, după ce l-au lipit, au plecat la o petrecere.

Vecinii au luat mesajul de bun şi au început să le trimită sms-uri în care îi întrebau dacă sunt în regulă. Un vecin a mers chiar mai departe...

Jay Thomas: "M-am uitat peste stradă şi am văzut în fereastră vecinilor mesajul "Ajută-mă!". Fereastră aia are mereu draperiile trase. M-am întrebat ce se întâmplă."

Când a ieşit afară să facă cercetări în amănunt, i s-a părut că vede o maşină suspectă.

Jay Thomas, vecin: "M-am dus spre acea măşină, iar persoana din interior mi-a zis să mă car. Mi-am zis că ceva nu este în regulă."

Bărbatul şi-a sunat vecinii. Când nu au răspuns, a chemat poliţia.

Becky Muhs, proprietara casei: "I-am răspuns abia peste 15 minute şi m-a întrebat dacă suntem în regulă, dacă suntem acasă."

Soţi au ajuns acasă numai bine ca să-l întâmpine pe poliţistul sosit să verifice locuinţa. Agentul nu s-a supărat.

Din contră, a părut amuzat şi le-a dezvăluit că în fiecare an de Halloween primeşte alerte false.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Ce a făcut un tânăr după ce a găsit 46.000 de dolari: ”Nu m-am gândit de două ori”

Ce aţi face dacă aţi găsi 46.000 de dolari? Un tânăr din Statele Unite nu a ezitat când a ajuns în această ipostază.

Un hacker susține că îi va şterge contul de Facebook lui Mark Zuckerberg

Chang Chi-yuan, un hacker din Taiwan, pretinde că duminică îi va şterge contul de Facebook lui Mark Zuckerberg, fondatorul Facebook, şi chiar că o va face live, relatează Bussines Insider.

Un medic moldovean le vindea pacienţilor reţete false pentru droguri

Poliţia din Republica Moldova a reţinut un medic neurolog din Chişinău care vindea reţete false pentru clonazepam, un medicament care poate fi folosit ca drog.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.