A înfipt scobitori în scaunul din autobuz. Ce pedeapsă riscă acum

61902835
Facebook.com

Un bărbat de 60 de ani din Singapore e suspectat că ar fi înfipt scobitori într-un scaun dintr-un autobuz.

Bărbatul riscă acum 2 ani de închisoare şi o amendă usturătoare dacă va fi găsit vinovat, potrivit AFP. Compania de transport în comun care deţine autobuzul a depus o plângere la poliţie după ce s-a descoperit că unul dintre scaune avea înfipte în tapiţerie mai multe scobitori.

Totul, în urma postării unei pasagere din autobuz care a devenit virală. Tânăra care era să se aşeze pe scaun spune că o asemenea idee nu îi poate veni decât unei persoane cu "o minte bolnavă".

Poliția din Singapore a deschis o anchetă iar omul, în vârstă de 60 de ani, a fost identificat pe baza imaginilor de pe camera de supraveghere din autobuz. Identitatea sa nu a fost făcută publică, dar poliţia spune că riscă o pedeapsă pentru vandalism de până la doi ani de închisoare sau chiar biciuire.

Articol recomandat de sport.ro
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
Citește și...
Ieşean acuzat că ar creşte câini şi pisici în maşină. Ce a făcut când a venit poliţia

Caz șocant la Iași: un bărbat crește pisici în portbagajul unei mașini închise.

Marian Godină, convins că a picat la Academia de Poliție

Marian Godină a scris pe pagina sa de Facebook că are îndoieli cu privire la promovarea examenului de admitere al Academiei de Poliție. Dacă se dovedește a fi adevărat, Godină ar fi respins pentru a cincea oară.

Maşină oprită pe A2, din cauză că şoferul mergea în zig-zag. Ce au descoperit poliţiştii

Incident uimitor pe Autostrada Soarelui.

Recomandări
Acciza la motorină, redusă cu 20% timp de două săptămâni. Măsura intră în vigoare pe 16 august

Ministerul Finanțelor reduce temporar cu 20% acciza la motorina standard, în perioada 16-31 august 2026, după creșterea semnificativă a cotațiilor internaționale și a prețurilor la pompă. Astfel, reducerea este de aproximativ 68 de bani pe litru.

Procurorii Laurei Codruța Kövesi, percheziții la firme IT și primării din țară. Dosarul vizează 7 milioane de euro din PNRR

Parchetul European a efectuat, marți, 19 percheziții la sediile unor persoane și companii, într-o anchetă privind o posibilă fraudă în achiziții publice pentru proiecte IT finanțate din fonduri europene, în valoare de aproximativ 7 milioane de euro.

S-a câștigat cel mai mare premiu din istoria jocului Loto 6/49 - peste 10,07 milioane de euro

La tragerea Loto 6/49 de joi, 13 august 2026, s-a câștigat cel mai mare premiu de categoria I din istoria acestui joc, în valoare de 52.839.623,04 de lei (10.077.166,58 de euro).