Renuntati la masina in favoarea bicicletei

×
Publicitate

Amalia Enache, prezentatoarea Stirilor PRO TV, si designerul Carmen Secareanu merg in fiecare zi pe doua roti si sunt extrem de cochete.

In Elvetia, Danemarca sau Anglia a merge pe bicicleta in costum sau in rochita nu e deloc ceva neobisnuit. Oamenii au renuntat la masini, iar drumul spre birou este mai distractive si mult mai rapid. La noi totul este abia la inceput.

Timid, dar sigur, bicicleta devine un mijloc de transport iubit de multi romani. Este adevarat ca manageri in costum nu prea vedem pe strazi. Insa din ce in ce mai multe femei aleg tinute sic pe doua roti. Amalia Enache este una dintre ele.

Afla mai multe despre acest subiect din video alaturat.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Cozi interminabile la RAR! Cresterea taxei auto i-a speriat pe soferi

Se lucreaza 16 ore din 24 la Registrul Auto Roman din Bistrita-Nasaud. Zilnic se formeaza cozi interminabile de masini, pe care proprietarii se grabesc sa le inscrie pana la 1 ianuarie, cand Guvernul ar putea mari taxa auto.

Donati o jucarie pentru gradinita!

Este apelul postat pe Internet de parinti si de educatoarea din Corusu, judetul Cluj. Gradinita duce lipsa de fonduri si abia s-au gasit bani pentru incalzire.

Aspirina reduce riscul aparitiei cancerului de colon

Banala aspirina este la ora actuala mult mai pretioasa decat se crede. Un studiu al medicilor britanici de la Oxford arata ca dozele mici pot reduce riscul de cancer de colon.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ploi torențiale, vijelii și grindină de până la 4 centimetri. Cod galben în mare parte din țară. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, joi, atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, averse torenţiale însemnate cantitativ şi intensificări ale vântului, valabile în zone din Transilvania, Muntenia, Moldova şi Dobrogea.