Un obicei sexual ciudat face victime printre elevii din Japonia. Multi au ajuns la spital

60618668

Elevii din Japonia au un fetis sexual foarte periculos, despre care autoritatile au aflat recent, dupa ce au aparut mai multe cazuri de afectiuni serioase.

Tinerii din scolile japoneze au un obicei ciudat: isi ling globii oculari, ca sa se stimuleze sexual, scrie publicatia Shanghaiist, citata de Business Insider.

Totul s-a aflat dupa ce elevii au inceput sa vina la scoala cu petice peste ochi, asemeni piratilor.

Desi la inceput parintii si profesori au crezut ca este vorba de o moda excentrica, tinerii incercau sa mascheze in acest fel confunctivita, o boala de ochi aparuta din cauza acestui obicei.

Conjunctivita se manifesta prin ochi rosii, iritati si mancarimi la ochi.

Potrivit unui site japonez, o treime din elevii de scoala generala au recunoscut ca au practicat acest fetis cel putin o data.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Ce a fotografiat o femeie din Olanda, deasupra unui castel. "Nu pare a fi modificata"

Corinne Federer, un fotograf din Olanda, sustine ca a pozat un obiect zburator misterios, in apropierea unui castel din orasul Amsterdam.

A anuntat pe Facebook ca organizeaza o petrecere la el acasa. Ce surpriza a avut peste cateva ore

Jacob Little, un tanar de 17 ani din Marea Britanie care a vrut sa sarbatoreasca faptul ca a trecut examenele de final de an, a trecut prin momente grele dupa ce a dat o petrecere la el acasa.

Au asteptat 30 de ani ziua nuntii dar s-a incheiat cu un cosmar. Ce s-a intamplat dupa ce au spus DA

Un cuplu abia casatorit a fost implicat intr-un accident de circulatie imediat dupa nunta, in drum spre casa. Barbatul a murit pe loc, iar femeia a fost ranita grav.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.