Un grup de sateni din Zimbabwe sustine ca o femeie s-a transformat in barbat dupa moarte

61290454

Un grup de sateni din Mhondoro, Zimbabwe pretinde ca o femeie a ajuns barbat dupa ce a murit.


Femeia in varsta de 30 de ani si-a speriat rudele dupa ce si-a dat ultima suflare.

Inainte de a o ingropa familia si-a dat seama ca femeia avea organe genitale masculine, scrie www.myzimbabwe.co.zw.

Bunica ei care venise sa-i spele cadavrul crede ca femeie care a ajuns barbat dupa moarte a fost blestemata sau i s-a facut o vrajitorie.

Spaima familiei a fost cu atat mai mare cu cat femeia s-a stins in urma unei afectiuni necunoscute.

"Nu stim ce fel de boala este asta, insa credem ca este vrajitorie. Ce s-a intamplat a fost inspaimantator" a declarat nepotul femeii.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
A slabit 82 de kilograme, insa a avut o dezamagire crunta. Cum arata acum femeia

Jen Larsen, o femeie de 38 de ani, din Utah a slabit 82 de kilograme cu ajutorul chirurgiei, insa rezultatele au dezamagit-o profund, scrie dailymail.co.uk.

"Cred ca o sa mor. Va iubesc pe toti". Mesajul unei tinere pe Facebook, inainte de a-si pierde viata

O adolescenta din Marea Britanie, care a fost ucisa intr-un accident provocat de un sofer baut, a postat cu cateva secunde inainte de a muri un mesaj pe Facebook in care isi lua la revedere de la prieteni.

Un sofer din Capitala a reusit sa enerveze pe toata lumea cu felul in care a parcat. FOTO

Locurile de parcare nu sunt suficiente in Capitala, dar nici soferii nu-si fac viata mai usoara unii altora. Blocarea masinilor parcate si, implicit, a unei benzi de circulatie devenise o obisnuinta, dar un proprietar de BMW a mers chiar mai departe.

Recomandări
Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. FOTO: Cum arată noul centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.