Un britanic si-a ucis sotia cand a aflat cu cine este inselat. "L-am iubit mai mult decat pe tine"

61877102

O britanica a fost ucisa la o zi dupa ce sotul sau a aflat ca avea o aventura cu prietenul sau.

Britanica Mandy Gallear a fost ucisa de sotul sau Stuart Gallear, chiar in dupa-amiaza cand acesta a aflat cu cine este inselat. Se presupune ca in ziua cu pricina ar fi fost vazuta intr-o casa noua insotita de noul sau iubit, noteaza Manchester Evening News.

Mandy Gallear avea 42 de ani si era contabil-sef al firmei pe care o detinea. Se pare ca femeia avea o aventura cu unul dintre prietenii sotului sau, Mark Prescott, inca din luna aprilie 2015.

Mady a fost injunghiata de trei ori in piept de sotul sau, dupa ce acesta ar fi aflat cu cine il insala.

sotie

Stuart a pledat vinovat si a fost acuzat de omor prin imprudenta. 

Barbatul le-a povestit anchetatorilor ca si-a ucis sotia atunci cand aceasta i-a marturisit iubirea pentru Prescott. "L-am iubit pe el mai mult decat pe tine", au fost cuvintele care l-au determinat pe barbat s-o omoare.

Stuart le-a mai spus anchetatorilor ca relatia lor intampina probleme inca din anul 2009, de cand acesta a incercat sa emigreze in Canada. Totul s-a sfarsit spre dezamagirea barabatului care a intrat in depresie, a consumat alcool in exces si, in final, si-a indepartat sotia.

Sotia infidela ucisa dupa ce si-a inselat sotul

Amantul a confirmat fapul ca relatia lor a inceput in luna aprilie, dupa ce cu 12 luni inainte au inceput sa vorbeasca pe o retea de socializare. In plus, a spus ca relatia sa cu Mandy a progresat rapid.

Se pare ca Mandy i-ar fi spus sotului sau ca il insala insa nu i-a spus cu cine. Suspiciunea sa ca Stuard este amantul a fost confimata de abia in luna octombrie.

Barbatul a fost informat de catre fiul vitreg al amantului despre idila celor doi.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Surpriza neplacuta pentru vizitatoarea unei gradini zoologice. Ce i-a facut un cimpanzeu energic. VIDEO

Un cimpanzeu dintr-o gradina zoologica din Michingan, SUA, a avut un comportament nepotrivit fata de vizitatorii care il admirau.

Un inginer chinez si-a construit o "sotie robot". Cum arata "femeia" si de ce a recurs barbatul la un asemenea gest

Un inginer chinez, suparat ca este adesea refuzat de femei, a hotarat sa-si "construiasca" singur o sotie.

Doi barbati au incercat sa rapeasca o femeie din fata locuintei ei, iar logodnicul i-a sarit in ajutor. Cine a fost arestat

Doi barbati americani, care erau mascati, au incercat sa rapeasca o femeie din fata locuintei ei din Houston, insa politistii l-au arestat pana la urma pe logodnicul acesteia, care a sarit sa o salveze.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.