"Tatal vampir." Un barbat a fost arestat pentru canibalism dupa ce si-a ucis fiica de 3 ani

61400358

O crima oribila face inconjurul presei internationale dupa ce cazul a aparut intr-un ziar din Papua Noua Guinee.

Potrivit ziarului The Post-Courier, un tata este acuzat de canibalism dupa ce si-a ucis prin muscaturi fetita in varsta de 3 ani.

Rex Eric, suspectat ca ar face parte dintr-un cult de canibali, si-ar fi muscat de gat fetita si i-ar fi baut sangele. Barbatul a fost arestat de politie in timp ce un grup de 3 baieti ar fi fost martori la atacul terifiant, relateaza Huffintgon Post.

Barbatul a primit porecla de "tatal vampir" in presa locala. Incidentul s-a petrecut in orasul Lae, al doilea ca marime din Papua Noua Guinee, o tara din Oceania, cu o populatie de peste 7 milioane de locuitori.

In luna iulie, in acest an, politia a arestat in aceasta tara 29 de persoane acuzate ca fac parte dintr-un cult de canibali si ca au ucis si mancat 7 doctori, potrivit Associated Press.

tata vampir

 
Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Fotografia cu care aceasta tanara si-a suparat admiratorii. Cum s-a pozat alaturi de copii

O tanara mamica a fost criticata dur, dupa ce a publicat pe Facebook o fotografie in care apare intr-o tinuta sumara, alaturi de cei trei copii ai sai.

A murit de inima rea dupa ce si-a pierdut cainele. Gestul stapanului i-a induiosat pe britanici

Un barbat din Marea Britanie, despre care rudele spun ca a murit de inima rea dupa ce cainele sau a fost eutanasiat, a lasat unui ONG aproape jumatatate de milion de dolari.

Ce s-a intamplat cu un baiat de 13 ani, dupa ce tatal i-a confiscat telefonul mobil o saptamana

Declar Gatenby, un baiat de 13 ani, a fost pedepsit de tatal sau, care i-a confiscat telefonul mobil timp de o saptamana.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.