Jaf in sectia de urgenta a unui spital din Brazilia surprins de camerele de supraveghere

×
Publicitate

Cand te duci la urgenta, nu te astepti sa fii amenintat cu un pistol. Li s-a intamplat insa catorva oameni care se aflau la sectia de urgente a unui spital din Rio de Janeiro.

Fara macar sa se oboseasca sa-si ascunda fetele, cativa tineri inarmati s-au plimbat prin sala de asteptare strangand lucrurile de valoare ale pacientilor.

In imaginile inregistrate de camerele de supraveghere se vede chiar si o femeie insarcinata, care isi pastreaza calmul la vederea armei.

Nimeni n-a patit nimic, dar o asistenta medicala a fost cat pe ce sa-si piarda viata pentru ca n-a executat destul de repede ordinele hotilor. Culmea, autoritatile cred ca hotii au avut complici printre angajatii spitalului.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Prima persoana din lume anchetata de politie pentru un selfie. Cum s-a pozat o eleva. FOTO

O eleva de liceu din Statele Unite poate avea probleme serioase la scoala, dar si cu autoritatile, dupa postarea unui selfie pe Instagram.

Cele mai ciudate poze de nunta din Rusia. Cum se fotografiaza mirii in cea mai importanta zi din viata lor. FOTO

Rusii sunt cunoscuti drept un popor excentric si extrem de bizar, lucru dovedit si de pozele pe care obisnuiesc sa le faca la nunta, folosindu-se de tot felul de programe de editare.

Elevul de 6 ani din Marea Britanie suspendat de la scoala din cauza unor biscuiti a fost acum exmatriculat

Riley Pearson, baietelul in varsta de sase ani care a fost suspendat de la cursuri din cauza unor biscuiti, a fost acum exmatriculat dupa ce a venit la scoala cu carnati si oua.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.