Ambitia nu are limite. Un culturist a murit din cauza abuzului de steroizi, dupa doua atacuri de cord si trei cerebrale

61351729

Oli Cooney, un culturist din Marea Britanie, a dovedit ca ambitia sa nu avea niciun fel de limite si, in ciuda avertismentelor clare pe care corpul sau i le-a dat, a murit din cauza abuzului de steroizi.

Acesta a murit la varsta de doar 20 de ani, dupa doua atacuri de cord si trei atacuri cerebrale, desi medicii l-au sfatuit intens sa renunte la antrenamentele fizice, potrivit Daily Mail.

Vezi AICI cum arata barbatul.

Baiatul a fost avertizat inca de la 18 ani ca ar trebui sa-si limiteze antrenamentele, insa a refuzat sa faca asta, spunandu-le rudelor sale ca este invincibil.

Acesta se antrena de la varsta de 16 ani si lua steroizi pentru a se dezvolta cat mai mult, intr-un timp cat mai scurt.

Dupa atacurile suferite, Oli suferea de o slabiciune pe partea stanga a corpului si avea probleme de comunicare, insa a reinceput sa se antreneze de trei - patru ori pe saptamana.

Parintii lui Oli au spus ca spera, dupa moartea fiului lor, ca lumea sa realizeze ca steroizii ucid.

 

Citeste si: Cat iti ia sa desfaci o bere? El e cel mai rapid om din lume. Ai putea sa faci ca el? VIDEO

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Primar din România prins în flagrant de Parchetul European când lua șpagă. Pentru ce a cerut bani

Un primar UDMR din Bihor a fost prins în flagrant de procurorii europeni în timp ce lua șpagă 28.800 de euro. Este pentru prima oară când anchetatorii parchetului condus de Laura Codruța Kovesi realizează un flagrant în România.

Ucraina se pregătește pentru alegeri prezidențiale. Consilierul lui Volodimir Zelenski a anunțat când ar putea avea loc

Ucraina ar putea să aibă alegeri prezidențiale în primăvara anului 2027, a anunțat consilierul lui Volodimir Zelenski. Organizarea scrutinului depinde însă de evoluția războiului declanșat de Rusia. 

Nicușor Dan organizează noi consultări pentru desemnarea unui nou premier. Pe cine a chemat la Cotroceni

Nicuşor Dan a invitat, la trei zile după consultări, parlamentarii din grupul Uniţi pentru România, pe cei din grupul PACE – Întâi România şi neafiliaţii, pentru a discuta despre situaţia economică şi politică a ţării.