A murit cel mai batran barbat din lume. Cum arata la varsta de 112 ani. FOTO

61384786

Salustiano Sanchez-Blazquez, cel mai batran barbat din lume, a murit la varsta de 112 ani.

Salustiano, care era prezent in Cartea Recordurilor drept cel mai batran barbat din lume, a murit la un camin din New York, potrivit Daily Mail.

Acesta a castigat titlul de cel mai batran barbat din lume in iunie, cand Jiroemon Kimura, in varsta de 116 ani, a murit.

Salustiano s-a nascut in Spania, insa s-a mutat in Cuba la varsta de 17 ani, iar apoi in Statele Unite in anii '20.

Salustiano a avut doi copii, sapte nepoti si 15 stranepoti.

Intrebat care este secretul longevitatii sale, barbatul a spus ca mananca banane zilnic si ia sase pastile de Anacin.

In momentul de fata, cel mai batran om din lume este o femeie, japoneza Misao Okawa, in varsta de 115 ani.

Cea mai batrana persoana din toate timpurile a fost frantuzoaica Jeanne Louise Calment, care a murit la varsta de 122 de ani si 164 de zile.

Sanchez

Sursa Foto: Facebook

Articol recomandat de sport.ro
Ce a postat Romario, după ce și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei: ”Așa am fost primit”
Ce a postat Romario, după ce și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei: ”Așa am fost primit”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Prognoza ANM. Ploi torențiale, vânt puternic și izolat vijelii și grindină în mai multe județe. HARTĂ

ANM a emis o informare meteorologică valabilă în intervalul 17 aprilie, ora 10:00 - 18 aprilie, ora 20:00, care anunță o perioadă de instabilitate atmosferică accentuată și intensificări ale vântului în cea mai mare parte a țării.

Nicuşor Dan, despre raportul privind anularea alegerilor: 90% din lucruri pot fi făcute publice. Influența rusă a existat

Președintele Nicuşor Dan a declarat joi că România este, de cel puțin 10 ani, ținta unui război hibrid al Rusia.

FMI spune că reducerea taxelor pe combustibili pentru amortizarea scumpirilor este ineficientă. ”Nu sunt măsuri înțelepte”

FMI avertizează că reducerea taxelor la combustibili este ineficientă pentru a frâna explozia prețurilor la energie și dă ca exemplu criza energetică recentă, declanșată de invadarea Ucrainei de către Rusia.