Serbia - România 2-2 în UEFA Nations League. Condusă de două ori, România a obţinut o remiză

Serbia - România, UEFA Nations League
Pro TV

Serbia - România, UEFA Nations League. România a reușit un egal la Belgrad, 2-2 cu Serbia. "Tricolorii" au egalat de două ori, iar Mitriţă a ratat o ocazie uriaşă în ultimele minute.

SERBIA - ROMÂNIA 2-2, UEFA NATIONS LEAGUE. Vezi AICI REZUMAT VIDEO!

Serbia și România au terminat la egalitate, 2-2, în al doilea meci din Liga Națiunilor/ UEFA Nations League. După două partide, "tricolorii" au două puncte. Următorul meci va fi pe 11 octombrie, contra Lituaniei, în deplasare.

Serbia a deschis scorul în prima repriză prin Mitrovic (26'), România a egalat imediat după pauză, când Stanciu (48') a transformat penaltiul obținut de Chipciu. Mitrovic (62') a marcat din nou cu un voleu, dar Țucudean (68') a fost cel care a închis tabela.

Serbia - România Minutul 77. Ultima modificare la gazde. Prijovic l-a înlocuit pe Ljajic

Serbia - România Minutul 71. Schimbare la sârbi: iese Lukic, intră Nemanja Matic

Serbia - România Minutul 68. GOOOOOL România! Țucudean reia din voleu o centrare din corner a lui Stanciu, trimițând mingea la colțul scurt

Serbia - România. Minutul 64 Prima modificare şi la gazde. Kostic a intrat în locul lui Milinkovic-Savic.

Serbia - România. Minutul 62. GOL Serbia! Mitrovic reuşeşte să îşi ridice mingea dintre trei români şi şutează în plasa lui Tătărușanu

Serbia - România. Minutul 60. Schimbare în echipa României. Mitriţă a intrat în locul debutantului Drăguş.

Serbia - România. Minutul 48. GOOOOL România! Nicolae Stanciu a executat perfect lovitura de pedeapsă, iar România egalează

Serbia - România. Minutul 47. Penalty România! Chipciu a obţinut o lovitură de la 11 metri, la un duel cu Kolarov.

Serbia - România. Minutul 46. A început repriza a doua

Serbia - România. Minutul 45+1. Pauză. Serbia - România 1-0

Serbia - România. Minutul 45. Chipciu a șutat puternic de la 16 metri, iar mingea a fost deviată în bara transversală

Serbia - România. Minutul 42. Chipciu primește primul galben al partidei pentru o ținere din spate la Kolarov

Serbia - România. Minutul 26 Serbia a deschis scorul prin atacantul Aleksandar Mitrovic, care a împins mingea în plasă deşi se afla la pământ, după ce portarul Ciprian Tătăruşanu a respins şutul lui Aleksandar Kolarov.

Serbia - România. Minutul 17 - Sârbii combină bine în flancul stâng al lor, Manea e depășit, dar Tătărușanu reține mingea trimisă în careu.

Serbia - România. Minutul 8 - Bară Serbia! Mitrovic lovește cu capul după un corner, iar Tătărușanu deviază în bară.

Serbia - România. Minutul 7: O nouă ocazie pentru România. Țucudean a tras puternic din colțul careului, dar mingea s-a dus pe lângă

Serbia - România. Minutul 7: Ratare mare pentru România! Chipciu a șutat de la marginea carelui, dar mingea s-a dus puțin pe lângă poartă

Serbia - România. Minutul 1: A început meciul!

ECHIPELE DE START:

Serbia: Dmitrovici - Rukavina, Spajici, Veljkovici, Kolarov - Lukici, Maksimovici - Ljajic, Milinkovici-Savici, Tadici - A. Mitrovici

Rezerve: Rajkovici, Vasiljevici, Rodici, Milenkovici, Zivkovici, Prijovici, Vukovici, Krstici, Kostici, Radonjici, Matici
Antrenor: Mladen Krstajici

România: Tătărușanu - Manea, Bălașa, Săpunaru, Bancu - R. Marin, P. Anton, Stanciu - Chipciu, Țucudean, Drăguș

Rezerve: Pantilimon, Fl. Niță, Benzar, Toșca, T. Băluță, Ad. Stoian, D. Rotariu, Alex Maxim, Keșeru, Budescu, Mitriță
Antrenor: Cosmin Contra

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless

Portarul internaţional Hossein Hosseini a fost suspendat un meci de către Federaţia iraniană de fotbal după ce a îmbrăţişat o suporteră la un meci de campionat, a anunţat, luni, presa sportivă locală, citată de AFP.

A murit Florin Oprea, portarul alături de care Universitatea Craiova a cucerit primul titlu de campioană

Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a decedat, marţi, a anunţat clubul pe pagina sa de Facebook.

Melodia românească virală cu care au sărbătorit titlul jucătorii lui Inter Milano. Au dansat în vestiar. VIDEO

Inter Milano a învins-o, luni, pe rivala AC Milan, scor 3-2, în "Derby della Madonnina", și a devenit astfel noua campioană a Italiei.

Ucraina a retras de urgență o temută armă americană de pe front. Este prea slabă în lupta cu Rusia

Armata Ucrainei a decis să retragă una dintre armele pe care i le-a furnizat Washingtonul, după ce s-a constatat că este vulnerabilă în timpul atacurilor rusești.

Cine sunt politicienii cu dosare penale care candidează la alegerile locale. La Iași, primarul Mihai Chirica are 4 dosare

Acuzațiile procurorilor și dosarele penale întocmite pe numele lor nu îi țin pe politicieni departe de funcții.

STENOGRAME din cazul discipolului lui Bivolaru. Cum și-a mințit o victimă că a salvat-o de la moarte deblocând o chakră

Un instructor de yoga din București, considerat discipol al lui Gregorian Bivolaru, este acuzat fapte grave.