ROMÂNIA U21-FINLANDA U21. Tricolorii mici se dezlănțuie și câștigă meciul cu 4-1

România - Finlanda
Pro TV

Tricolorii mici au învins cu 4-1 naționala Finlandei, într-un meci important pentru calificarea la EURO 2021.

România U21 a făcut un pas mare spre calificarea la Euro 2021, după ce a învins fără drept de apel naționala Finlandei, scor 4-1.

După această victorie, România U21 urcă pe primul loc în grupa de calificare, cel puțin până la meciul Danemarcei de vineri.

Desfășurarea meciului România U21 - Finlanda U21

Minutul 90+3: Final de meci! România câștigă categoric meciul contra finlandezilor.

Minutul 78: Gool România! Adevărată demonstrație de forță a lui Mihăilă, care face 4-1!

Minutul 46: Începe repriza a doua a partidei dintre România şi Finlanda.

Minutul 45+6: Pauză.

Minutul 45+5: Gool România! Hattrick de senzație! Mihăilă face 3-1!

Minutul 42: Mihăilă reușește să marcheze încă o dată, dar golul său este anulat pentru ofsaid.

Minutul 16: Gool Mihăilă! Superb! Jucătorul celor de la Craiova înscrie cu un șut din interiorul careului.

Minutul 5: România egalează! Mihăilă face 1-1!

Arma care-i sperie pe ruși ar putea ajunge în Ucraina. Moscova amenință că va extinde „zona-tampon”

Minutul 3: Finlanda deschide scorul! Lingman s-a trezit singur în careu și a înscris simplu.

Minutul 1: A început meciul.

ROMÂNIA U21 - FINLANDA U21

EURO 2021 se va disputa în luna iunie, în Ungaria şi Slovenia. La turneu se califică doar primul loc din fiecare grupă, plus cel mai bun loc 2. De asemenea, patru echipe se vor califica în urma barajelor. Gazdele turneului au locul asigurat.

După ce în primul meci cu Danemarca, tricolorii mici au pierdut 1-2, naţionala de tineret a reuşit două rezultate foarte bune cu Ucraina, 3-0, şi cu Irlanda de Nord, 3-0.

Discursul războinic al lui Rădoi

„Când intraţi aşa montaţi, cu încredere, cu personalitate! Dacă de maniera asta aţi bătut campionii mondiali la U20, mă întreb oare dacă veţi continua aşa, cine vă poate opri. Fotbalul e simplu când îl faceţi aşa cum trebuie. Când intraţi cu atitudinea potrivită, atât cei care încep meciul cât şi cei care vin de pe bancă. Vă asigur că în felul acesta nu o să poată să vă bată nimeni. Aveţi felicitările tuturor, atât a celor care au stat în tribună, cât şi a celor din faţa televizoarelor. Aveţi felicitările staffului. Vă mulţumim frumos şi asta înseamnă spiritul de echipa naţională, asta înseamnă să reprezentaţi cu mândrie o ţară întreagă!", le- a transmis Mirel Radoi jucătorilor în vestiar, înainte de România - Finlanda.

„E important începutul de joc şi de o parte şi de alta. Dacă începem bine, ne uşurăm soarta partidei. Sper că în sfârşit să avem un meci în care să reuşim să marcăm până la pauză”, a declarat Rădoi.

„E o pierdere mare Tudor Băluţa, nu mă aşteptam să îl ia atât de repede. Avem jucători noi, aşa ar trebui să se întâmple în mod normal, încep să joace cât mai mult la echipele de club, să fie decisivi, să evolueze cât mai bine. Trebuie să îi înlocuim pe cei care se duc la echipă mare",adăugat acesta.

Echipele de start în România U21 - Finlanda U21

România: Vlad - Raţiu, Chindriș, Pașcanu, Boboc - Ciobanu, Oaidă, Moruțan - Man, Ganea, Mihăilă

Finlanda: Jaaskelainen - Halme, Pikkarainen, Sundman - Virtanen, Lingman, Kairinen, Valakari, Assehnoun - Soisalo, Kallman

BREAKING NEWS El va fi antrenorul Barcelonei în sezonul următor!

România ratează dramatic victoria în meciul contra Norvegiei, contând pentru calificarea la EURO 2020, și rămâne pe locul trei în grupă. Meciul a fost transmis LIVE VIDEO la PRO TV.

Naționala U21 a României a învins cu 3-0, în direct la PRO TV, în al treilea meci de calificare la Euro 2021, naționala U21 a Irlandei de Nord.

România, susținută de peste 20.000 de copii cu Norvegia. Meciul se vede LIVE la Pro TV

Federaţia Română de Fotbal a anunţat miercuri că 20.168 de copii şi însoţitorii lor s-au înscris pe liste pentru a urmări din tribune partida România - Norvegia.

Dosarul Mineriadei. Petre Roman şi Gelu Voican Voiculescu, chemați la Parchet. Iliescu, audiat la domiciliu

Fostul premier Petre Roman, Gelu Voican Voiculescu şi fostul director SRI Virgil Măgureanu au fost citaţi, joi dimineaţa, la sediul Parchetului General, pentru a li se aduce la cunoştinţă că au fost puşi din nou sub acuzare în dosarul Mineriadei.

VIDEO. Moment extrem de bizar, „silenzio stampa”, cu judecătoarea care a întrebat dacă tânărul ucis de Vlad Pascu e în sală

Judecătoarea din dosarul lui Vlad Pascu, Ioana Ancuța Popoviciu, care a provocat furia familiei victimelor după ce a întrebat dacă tânărul mort în accident e în sală, a fost protagonista unui moment foarte bizar, miercuri.

Cum a fost prinsă că a luat mită doctorița ginecolog din Giurgiu. Banii pe care-i avea în buzunar erau marcați

Este anchetă la Spitalul Județean de Urgență din Giurgiu, după ce un medic ginecolog a fost prins în flagrant în timp ce lua mită pentru o operație de cezariană, acoperită de asigurarea medicală.