Malta - România 0-4. Pușcaș a reușit ”dubla”, Man la primul gol pentru națională. VIDEO

Malta - Romania
Pro TV

Naţionala de fotbal a României a învins echipa Maltei cu scorul de 4-0 (3-0), luni seara, pe Stadionul Naţional din Ta'Qali, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020.

România a învins Malta, scor 4-0, în deplasare, în a patra etapă a preliminariilor pentru EURO 2020.

George Pușcaș a reușit o dublă, iar Chipciu și Dennis Man, câte un gol. Chipciu a fost eliminat însă pe final.

România ocupă locul 3 în grupă, la egalitate de puncte cu Suedia, locul 2. Ambele echipe au 7 puncte. Spania este lider, cu 12 puncte, maximul posibil.

Golurile și fazele meciului sunt pe Sport.ro

Minutul 90: GOL România. Dennis Man înscrie primul său gol la națională, după un contra-atac.

Minutul 80: Chipciu vede al doilea galben și este eliminat.

Minutul 69: Răzvan Marin trimite o torpilă de la 25 de metri în bara transversală.

Minutul 58: Keseru trage din lovitură liberă de la 20 de metri pe centrul porții, portarul Maltei respinge.

Minutul 45: PAUZĂ, România a rezolvat meciul încă din prima repriză.

Minutul 32: GOL România, marchează Chipciu, după un șut de la 20 de metri.

Minutul 29: GOL România! Pușcaș face dubla, din pasa lui Keseru.

Minutul 15: Ianis Hagi îl lansează pe Pușcaș, iar atacantul României îl driblează pe portar și trage în bară.

Minutul 7: GOL România! Bancu urcă pe partea stângă, centrează perfect pentru George Pușcaș, iar mingea intră chinuit în poartă în final.

Minutul 1: România a avut lovitura de start.

Malta - România, echipele de start

Malta: 1. Henry Bonello - 22. Zach Muscat, 5. Andrei Agius (căpitan), 4. Steve Borg, 19. Joseph Zerafa - 11. Rowen Muscat, 8. Paul Fenech, 7. Joseph Mbong, 15. Juan Corbolan - 17. Alfred Effiong, 21. Luke Gambin. Selecţioner: Raymond Farrugia.
Rezerve: 12. Andrew Hogg, 16. Justin Haber - 2. Dexter Xuereb, 3. Ferdinando Apap, 6. Jake Grech, 9. Michael Mifsud, 10. Kyrian Nwoko, 13. Dunstan Vella, 14. John Mintoff, 18. Bjorn Kristensen, 20. Luke Montebello, 23. Tristan Caruana.
România: 12. Ciprian Tătăruşanu (căpitan) - 7. Alexandru Chipciu, 2. Iulian Cristea, 4. Ionuţ Nedelcearu, 11. Nicuşor Bancu - 8. Ianis Hagi, 18. Răzvan Marin, 5. Tudor Băluţă, 20. Alexandru Maxim - 9. George Puşcaş, 13. Claudiu Keşeru. Selecţioner: Cosmin Contra.
Rezerve: 1. Ionuţ Radu, 16. Silviu Lung jr - 3. Alin Toşca, 6. Dan Nistor, 10. Gheorghe Grozav, 14. Dennis Man, 15. Paul Anton, 17. Ciprian Deac, 19. George Ţucudean, 21. Dorin Rotariu, 22. Cristian Săpunaru, 23. Nicolae Stanciu.

Arbitru: Dennis Higler; arbitri asistenţi: Davie Goossens, Joost van Zuilen; al patrulea oficial: Bas Nijhuis (toţi din Olanda)
Delegat UEFA: Gabriel Weiss (Slovacia), observator UEFA pentru arbitri: Nuno Castro (Portugalia)

VIDEO Moment șocant în baschet! I-a dat un pumn unui fan chiar în timpul meciului cu Lakers

Norvegia - România 2-2. Keșeru salvează un punct în prelungiri. România a terminat 2-2 cu Norvegia, vineri seara, pe Stadionul Ullevaal din Oslo, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020, după un gol marcat in extremis de tricolori.

România a reuşit prima sa victorie din preliminariile EURO 2020, 4-1 cu Feroe. Rezumatul meciului VIDEO AICI!

Suedia - România 2-1. Ocazie urișă ratată la ultima fază de Săpunaru

SUEDIA - ROMÂNIA. România a debutat cu stângul în preliminariile Euro 2020, fiind învinsă de Suedia, în deplasare, scor 2-1.

Grupa EURO 2020: România se va lupta cu Spania, Suedia și Norvegia

Naţionala de fotbal a României va evolua în Grupa F a preliminariilor EURO 2020, alături de Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, potrivit tragerii la sorţi efectuate duminică la Dublin.

Emmanuel Macron: Europa ar putea muri. Trebuie să arate că nu este niciodată vasală Statelor Unite

Preşedintele francez Emmanuel Macron a pledat joi pentru o apărare europeană mai puternică şi mai integrată.

Clotilde Armand a fost trimisă în judecată exact în ziua în care şi-a depus candidatura pentru un nou mandat la Sectorul 1

Potrivit News.ro, procurorii au decis, joi, trimiterea în judecată a primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, care este acuzată de folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane.

Ce ar fi provocat gaura misterioasă care a apărut în oraşul prahovean Slănic. „Nimeni nu știe ce e dedesubt”

Este alertă la Slănic Prahova, după ce o stradă din centrul orașului a început să se surpe. Zeci de oameni din blocurile din apropiere au fost evacuați, iar circulația în zonă este oprită.