Rectorul Universitatii Politehnica, Nicolae Robu, a anuntat ca el si ceilalti lideri politici din Timis s-au pus de acord pentru a cumpara clubul de fotbal de la Marian Iancu
UPDATE "Am hotarat impreuna sa purtam o negociere cu actualii actionari de la Poli Timisoara, pentru a prelua 100% din actiuni. Nu a le cumpara, ci a le prelua. Bineinteles, daca ei sunt de acord si daca vor fi conditii de transparenta totala", a declarat Constantin Ostaficiuc, presedintele CJ Timis.
PNL Timis a anuntat ca autoritatile locale si judetene vor sa intre in actionariatul lui Poli Timisoara si nu intentioneaza sa detina 51% din actiuni, ci 100%.
„Liderii judeteni ai PNL, PSD, PDL si PNTCD si rectorul UPT, Nicolae Robu, au ajuns astazi la un consens pentru sustinerea fenomenului sportiv Politehnica Timisoara de catre CJT, CLT si Universitatea Politehnica prin preluarea integrala (100%) a actiunilor clubului si numai in acest mod” - este textul transmis reprezentantii din Timis ai partidului politic.
"Evident, acest lucru presupune aprobarea deciziei unanime a liderilor de catre CJT, CLT si Senatul UPT si disponibilitatea de a vinde a lui Marian Iancu", a declarat presedintele PNL Timis, Nicolae Robu, rectorul UPT.
Chiar dacă o eventuală preluare a tuturor acţiunilor de către autorităţi ar însemna practic eliminarea lui Marian Iancu din conducerea clubului timişorean, actualul patron al lui Poli pare încântat de idee. „Nu intru într-o asemenea dezbatere decât după ce voi fi contactat oficial. Dacă ei îşi doresc asta, înseamnă că şi-au dat seama că Poli e un club viabil şi că apreciază ce am făcut noi în cei şapte ani de când suntem la Timişoara”, a declarat Iancu.
exemplu newsletter
Uniunea Europeana a implinit 62 de ani. Cum a fost sarbatorita ziua de 9 mai la Timisoara
Ziua Europei, sarbatorita la Timisoara. Vezi aici ce activitati se desfasoara la Muzeul Satului
Chiar daca le-a ars locuinta, sunt fericiti. Catelusa Jessie a fost salvata
Viteza va lasa fara carnet. Vedeti aici unde sunt amplasate astazi radarele
2.500 de locuri de parcare subterane pentru timisoreni. Vezi aici unde vor fi construite
Actorul Stefan Radof a murit miercuri dimineata, in Spitalul de Urgenta Floreasca
Mihail Boldea, prima noapte dupa gratii. Fratele mai mare i-a adus pasta de dinti
Un tanar acuzat ca a vrut sa-si stranguleze fosta iubit sustine ca a vrut, de fapt, sa o salveze
Adi Minune nu poate justifica 100.000 de euro. Ar putea sa fie obligat sa dea banii statului
Un barbat de 60 de ani a stat in inchisoare aproape un an si jumatate, desi era nevinovat
Comentarii(0)