Ultimul update: Miercuri 13 Decembrie 2017 23:17
Data publicarii: Miercuri 13 Decembrie 2017 23:11
Violențe între suporterii echipelor Partizan și Steaua Roșie Belgrad

O bătaie între grupări rivale de suporteri ai echipei Partizan Belgrad a avut loc la începutul derbiului campioantului sârb de fotbal, cu Steaua Roşie Belgrad şi s-a soldat cu 17 răniţi, informează AFP.

Incidentele s-au produs în peluza fanilor lui Partizan şi au durat aproximativ zece minute. Poliţia a intervenit şi a evacuat din stadion mai mulţi huligani, apoi meciul a continuat fără alte probleme, scrie News.ro.

Partizan a remizat, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, cu Steaua Roşie, în etapa a XXII-a a campionatului sârb. În urma acestui rezultat, Steaua Roşie se menţine pe primul loc în clasament, cu un avans de nouă puncte faţă de Partizan, situată pe locul secund.

Violențe între suporterii echipelor Partizan și Steaua Roșie Belgrad Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Finanțatorul clubului de fotbal Dinamo a fost chemat din nou la Parchet

O tânără din Iran riscă să ajungă la închisoare pentru că a jucat fotbal

Parlamentar francez, amendat după ce s-a prezentat la o dezbatere în tricoul unei echipe de fotbal

Are un nume unic in lume! E uluitor ce nume au ales parintii pentru aceasta fetita

Simona Halep, Australian Open 2018

Simona Halep și-a egalat cea mai bună performanță de până acum, la Australian Open

Simona Halep, prima reacție după calificarea în sferturi: ”Simt accidentarea, dar încerc să nu mă gândesc”

Simona Halep - Naomi Osaka 6 - 3, 6 - 2. Românca s-a calificat în sferturile Australian Open

Glume pe seama lui Cristiano Ronaldo după ce și-a verificat rana de la cap cu telefonul

Simona Halep - Naomi Osaka, în optimile de la Australian Open. Organizatorii au anunțat ora meciului

Sorana Cîrstea, eliminată în optimi la dublu la Openul Australiei

Irina Begu şi Monica Niculescu

Irina Begu şi Monica Niculescu, calificate în sferturi la dublu, la Australian Open

Tecău şi Rojer au ratat calificarea în optimile probei masculine de dublu la Australian Open

Maria Sharapova a fost eliminată de Angelique Kerber la Australian Open

Presa internațională, impresionată de meciul făcut de Halep la Australian Open

Naomi Osaka, adversara Simonei Halep în optimi la AusOpen. Românca a avut meciuri dificile cu ea