UNGARIA - BELGIA 0-4. Dezlantuiti, belgienii s-au calificat la scor in sferturile UEFA EURO 2016. REZUMAT VIDEO

UNGARIA - BELGIA - agerpres

Belgia s-a calificat in sferturile UEFA EURO 2016 dupa ce a invins la Toulouse, Ungaria, scor 4-0, in optimile competitiei. Golurile au fost marcate de Alderweireld '10, Batshuayi '78, Hazard '80 si Carrasco '90+1.

UNGARIA - BELGIA 0-4. CLICK AICI PENTRU REZUMAT VIDEO| In sferturile de finala, Belgia va intalni Tara Galilor, vineri, la Lille.

Luni de la 19:00, cel mai tare duel al optimilor, Italia - Spania este LIVE la PROTV.

Rezultatele zilei la UEFA EURO 2016:
GERMANIA - SLOVACIA 3-0. Nemtii s-au calificat in sferturi dupa ce s-au distrat cu slovacii
FRANTA - IRLANDA 2-1. Calificati in sferturi la UEFA EURO 2016 gratie lui Griezmann

Minutul 90+3: final de meci! Belgia merge in sferturi!

Minutul 90+1: GOOOL Belgia! Carrasco marcheaza in ultimele minute de joc iar Belgia face scorul turneului pana acum! CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 80: GOOOOL Belgia! Eden Hazard inscrie cu un sut de la 16 metri. CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 78: GOOOOL Belgia! Michy Batshuayi face 2-0 din pasa lui Eden Hazard. CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 68: Juhasz suteaza de la 10 metri la coltul lung, putin pe langa poarta.

Minutul 65: Ocazie pentru Ungaria! Adam Jozsef Pinter trage puternic, Courtois scoate in corner

Minutul 53: Ocazie pentru Ungaria! Adam Szalai reia cu capul o minge trimisa in careu, mingea se duce in corner

Minutul 46: Repriza a doua incepe cu Belgia in atac. Sutul lui Hazard este respins de Kiraly. A opta interventie importanta pentru portarul maghiar in acest meci!

Minutul 45- finalul primei reprize-

Minutul 42: Ocazie uriasa pentru Belgia. Mertens suteaza de la 12 metri, Kiraly scoate incredibil. CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA!

Minutul 39: Cea mai mare ocazie pentru Ungaria! Lovrencsics prinde un sut puternic, insa peste poarta lui Courtois

Minutul 35: De Bruyne executa bine o lovitura libera, Kiraly atinge mingea cu varful degetelor si o trimite in bara. Portarul maghiar s-a accidentat usor la aceasta faza. CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA!

Minutul 32: Lukaku scapa pe contraatac, ajunge la 15 metri de poarta, dar rateaza complet sutul

Minutul 24: Balazs Dzsudzsak suteaza din afara careului, dar Courtois a fost pe faza.

Minutul 16: Courtois a luftat incredibil la o pasa primita in spate. Din fericire pentru belgieni, faza nu s-a terminat prost

Minutul 14: Kiraly scoate un sut al lui De Bruyne de la 13 metri!

Minutul 10: GOOOL Belgia! Toby Alderweireld inscrie cu capul dupa o lovitura libera batuta de Kevin De Bruyne. CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 4: De Bruyne suteaza peste poarta lui Kiraly!

Minutul 1: A inceput partida. Lovitura de start a apartinut belgienilor

Echipele de start:

Belgia: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Nainggolan - De Bruyne, Mertens, Hazard - Lukaku

Ungaria: Kiraly - Lang, Guzmics, Juhasz, Kadar - Gera - Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy A., Dzsudzsak - Szalai A.

Presa din Spania a reacționat imediat după ce Simona Halep a aflat că joacă cu Paula Badosa în primul meci de la revenire

Tara Galilor a invins la Paris, cu scorul de 1-0 pe Irlanda de Nord, si s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Franta.

Arma NATO care va tranzita România pentru a ajunge în Ucraina. MApN îi va asigura combustibilul

Între timp, apărarea Ucrainei suferă din cauza stocurilor tot mai mici de muniție. Un ajutor substanțial este pe drum din Finlanda, stat care a aderat la NATO anul trecut.

PSD și PNL s-au înțeles: Cătălin Cîrstoiu va fi candidatul comun al Coaliției la Primăria Capitalei

După aproape aproape ore de discuții, coliția de Guvernare a decis luni seară că medicul Cătălin Cîrstoiu este candidatul PSD-PNL pentru Primăria Capitalei.

Bani europeni pentru înființarea centrelor de colectare, refuzați de primării. Câmpurile au devenit „magnet” pentru deșeuri

Peste 1.900 de primării ar fi putut să ia bani europeni prin PNRR pentru înființarea așa-numitelor centre de colectare cu aport voluntar.