Speranta moare ultima pentru romanii care se vad la EURO 2016. Reactii dupa meciul cu Finlanda: "Ne place sa ne chinuim"

Suporteri - STIRI

Speranta moare ultima. Asa si-au spus suporterii care au ales sa vada meciul de fotbal cu Finlanda in puburile din centrul vechi al capitalei.

Meciul s-a terminat la egalitate, iar acum ultima sansa pentru calificarea directa la Euro 2016 este o victorie in Insulele Feroe.

Golul care a venit in prelungirile reprizei secunde a meciului dintre Romania si Finlanda a declansat fiesta printre suporteri. Pana atunci, totul parea pierdut. Si asta in pofida faptului ca in prima repriza, tricolorii au avut nenumarate ocazii de gol.

Suporter: "Nu suntem multumiti de scor, dupa ce am avut atatea ocazii in prima repriza. Trebuia sa batem, sa fim linistiti pentru calificare. Am ajuns sa ne rugam la un meci cu Feroe."

Singura persoana din local care a purtat tricoul nationalei s-a nascut in Japonia. Il cheama Woo si ultimii 20 de ani i-a petrecut aici, in Romania. Are si un pronostic pentru meciul cu Insulele Feroe.

Woo: "Sper sa batem cu 2-0. Keseru da doua goluri".

Pentru unii, meciul s-a trait mai intens, cu un pahar de bere alaturi.

Suporter: "Am lasat nevestele si copii acasa si am venit sa bem o bere aici, ne simtim foarte bine."

Suporter: "Se putea si mai bine, dar asta e, defilam cu ce avem. Asa suntem noi romanii, ne place sa ne chinuim."

Suporter: "Va fi un meci pe viata si pe moarte, au echipa buna. La acest nivel numai exita echipe mari si echipe mici, va fi un meci pe viata si pe moarte."

Romania mai are un singur meci de disputat, impotriva reprezentativei Insulelor Feroe.

Ca sa fim siguri de calificarea la Euro 2016, trebuie sa invingem.

NEWS ALERT Apare un nou stadion de 5 stele în România! Guvernul aprobă azi toate actele

Nationala de fotbal a Romaniei a terminat la egalitate cu formatia Finlandei, scor 1-1 (0-0), joi seara, pe Arena Nationala din Bucuresti, in Grupa F a preliminariilor EURO 2016.

Echipa nationala de fotbal a Romaniei a remizat, joi seara, scor 1-1, in meciul disputat contra reprezentativei Finlandei.

ROMANIA - FINLANDA, meci din preliminariile Euro 2016, se va disputa pana la urma cu spectatori

Meciul dintre naţionalele României şi Finlandei, programat joi, pe Arena Naţională din Bucureşti, în preliminariile EURO 2016, se va disputa cu spectatori, a anunţat, luni, Federaţia Română de Fotbal.

Parlamentul European alocă 4,8 miliarde de euro pentru sprijinul Ucrainei, parte a raportului întocmit de Siegfried Mureșan

Parlamentul European a decis alocarea a 4,8 de miliarde de euro pentru sprijinirea Ucrainei, la inițiativa deputatului Siegfried Mureşan (PPE/PNL). Raportul acestuia, care conține și această prevedere, a fost votat joi cu largă majoritate.

Petre Roman, în fața procurorilor. Este informat oficial despre punerea sub acuzare în dosarul mineriadei din 1990

Petre Roman a ajuns joi la sediul Parchetului General, ca să ia la cunoştinţă că a fost pus din nou sub acuzare în dosarul Mineriadei din iunie 1990. Roman a fost premierul României între 1989-1991.

Banca Transilvania, OTP Bank și Exim Banca Românească, procese câștigate cu ANPC. Nu plătesc amenzi și nu oferă rate egale

Alte trei bănci au câștigat procesele cu Autoritatea Națională a Consumatorilor, care le obligase să emită scandețare cu rate egale la credite pentru toși clienții. La acest moment sunt cinci instituții bancare care au avut căștig de cauză.