SIMONA HALEP vs. JULIA GOERGES 6-4; 6-1 in turul 3 la Miami. Revenire extraordinara a Simonei de la 0-3 in primul set

Ultimul update: Marti 29 Martie 2016 07:07
Data publicarii: Sambata 26 Martie 2016 22:05
Simona Halep la turneul de la Miami

Simona Halep a reusit sa o invinga categoric pe Julia Goerges in turul 3 de la Miami, in minimum de seturi.

Inaintea partidei, Simona Halep a acuzat probleme gastrointestinale, motiv pentru care s-a retras de la proba de dublu.

Acest lucru s-a vazut probabil si in primul set, unde Julia Goerges a condus cu 3-0 si parea ca va castiga meciul lejer.

Simona Halep a reusit insa sa revina extraordinar, castigand 5 jocuri la rand, iar apoi inchizand setul cu 6-4.

Setul 2 a fost fara istoric, jucatoarea noastra impunandu-se cu un categoric 6-1.

Simona Halep va avea o misiune dificila in cursa de a castiga acest turneu, deoarece in ultimii 3 ani s-a impus mereu aceeasi jucatoare: Serena Williams.

Simona Halep - Serena Williams, in sferturi, la Indian Wells. LIVE BLOG

Simona Halep la turneul de la Miami Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa:

Simona Halep - Serena Williams, 4-6, 3-6. Romanca, eliminata in sferturile de la Indian Wells, pe care il castiga anul trecut

Simona Halep e in sferturi la Indian Wells. Romanca isi va apara titlul in fata numarului 1 mondial, Serena Williams

Cristina Neagu

Campionatul Mondial de Handbal: România a ratat calificarea în sferturi în ultima secundă a meciului cu Cehia

FCSB - Lazio, în șaisprezecimile Europa League

Simona Halep: Să ajung pe locul 1 e tot ce mi-am dorit, acum trebuie să muncesc și mai mult

Naţionala de handbal feminin a României s-a calificat în optimile de finală ale Campionatului Mondial

ACS Poli 0-3 Steaua | Roș-albaștrii merg în sferturile Cupei României. VEZI GOLURILE VIDEO

Maradona cere ca una dintre fiicele sale să fie arestată. Faptele de care o acuză