SIMONA HALEP vs. JULIA GOERGES 6-4; 6-1 in turul 3 la Miami. Revenire extraordinara a Simonei de la 0-3 in primul set

Ultimul update: Marti 29 Martie 2016 07:07
Data publicarii: Sambata 26 Martie 2016 22:05
Simona Halep la turneul de la Miami

Simona Halep a reusit sa o invinga categoric pe Julia Goerges in turul 3 de la Miami, in minimum de seturi.

Inaintea partidei, Simona Halep a acuzat probleme gastrointestinale, motiv pentru care s-a retras de la proba de dublu.

Acest lucru s-a vazut probabil si in primul set, unde Julia Goerges a condus cu 3-0 si parea ca va castiga meciul lejer.

Simona Halep a reusit insa sa revina extraordinar, castigand 5 jocuri la rand, iar apoi inchizand setul cu 6-4.

Setul 2 a fost fara istoric, jucatoarea noastra impunandu-se cu un categoric 6-1.

Simona Halep va avea o misiune dificila in cursa de a castiga acest turneu, deoarece in ultimii 3 ani s-a impus mereu aceeasi jucatoare: Serena Williams.

Simona Halep la turneul de la Miami Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa:

Simona Halep - Serena Williams, 4-6, 3-6. Romanca, eliminata in sferturile de la Indian Wells, pe care il castiga anul trecut

Halep

Simona Halep calificare dramatică în semifinale, la Cincinnati

Ilie Năstase, despre Isărescu: L-aş da în judecată că mi-a luat bani din buzunar

Este paralizat de la piept în jos, dar participă la curse pe motocicletă

Avram Iancu

Avram Iancu, primit cu fast în țară, după primii 2.000 de km

Reacția Simonei Halep după ce a ratat calificarea în finala turneului de la Toronto