SIMONA HALEP - MARIA SHARAPOVA 4-6, 4-6. Simona Halep a pierdut dramatic setul doi, dupa ce a revenit de la 1-5

Simona Halep

SIMONA HALEP vs. MARIA SHARAPOVA. Simona Halep a fost invinsa, marti, in doua seturi, de Maria Sharapova, in al doilea meci al Grupei Rosie de la Turneul Campioanelor.

Maria Sharapova a inceput foarte bine meciul si a condus cu 2-0, insa Halep a revenit si a egalat. Apoi, cele doua jucatoare au mers bara la bara, pana la 5-4, cand rusoaica a lovit decisiv.

In setul doi, Sharapova a inceput perfect, iar la un moment dat conducea cu 5-1. Simona Halep nu s-a dat insa batuta si a revenit la 5-4, urmand sa serveasca. Din pacate, experienta rusoaicei si-a spus din nou cuvantul, Sharapova reusind sa castige setul doi cu 6-4 si implicit meciul.

Maria Sharapova si-a asigurat calificarea in semifinale la Turneul Campioanelor, in timp ce Halep este obligata sa o invinga pe Agnieszka Radwanska pentru a ajunge in careul de asi. De asemenea, o victorie i-ar garanta locul 2 WTA pana la finalul anului.

Desfasurarea meciului, livetext:

UPDATE 15:35 Ce pacat! Dupa ce a revenit fantastic, de la 5-1, Simona Halep pierde setul doi cu scorul de 6-4. Sharapova a reusit din nou break-ul in momentul decisiv.

UPDATE 15:31 REVENIRE INCREDIBILA a Simonei Halep. Trei game-uri la rand si scorul devine 5-4. Simona urmeaza sa serveasca.

UPDATE 15:28 GAME la 0 pentru Simona Halep. Este 5-3 scorul, iar Sharapova urmeaza sa serveasca pentru meci.

UPDATE 15:25 Break si din partea Simonei Halep. Jucatoarea noastra mai are nevoie de inca unul insa pentru a reveni in meci: 5-2 pentru Sharapova.

UPDATE 15:20 Din nou break pentru Maria Sharapova, care se indreapta spre o victorie clara, in doua seturi.

UPDATE 15:14 Un nou game pentru Maria Sharapova. Simona Halep nu da semne ca ar putea reveni in acest meci, iar rusoaica pare calificata cu un pas si jumatate in semifinale.

UPDATE 15:07 3-1 pentru Sharapova, primul game reusit de Simona Halep in acest meci.

UPDATE 15:02 3-0 pentru rusoaica, dupa inca un game pierdut la avantaj de Simona Halep.

UPDATE 14:55 2-0 pentru Maria Sharapova, dupa un game in care a durat peste 10 minute.

UPDATE 14:44 Rusoaica incepe foarte bine si setul secund si conduce cu 1-0.

UPDATE 14:34 BREAK si SET Maria Sharapova, scor 6-4! Sportiva din Rusia forteaza exact cand trebuie si isi adjudeca primul act al acestei finale.

UPDATE 14:30 Se face, totusi, 5-4 pentru Maria Sharapova. Halep a condus cu 30-0, a dus game-ul la avantaj, insa a pierdut doua puncte consecutiv si trebuie neaparat sa isi castige serviciul acum, pentru a ramane in meci.

UPDATE 14:28 Sharapova a inceput sa se enerveze la aproape fiecare greseala. Rusoaica a inceput sa tipe dupa ce a comis o greseala nefortata, trimitand mingea in fileu.

UPDATE 14:24 4-4, din nou Simona Halep reuseste sa revina imediat in meci!

UPDATE 14:15 4-3 pentru Maria Sharapova. Meciul a devenit extrem de echilibrat si pare ca se indreapta spre tie-break.

UPDATE 14:08 3-3, game castigat la zero de Simona Halep pe propriul serviciu.

UPDATE 14:04 3-2 pentru Maria Sharapova, insa un game castigat cu foarte multa dificultate. Halep lupta pentru fiecare punct si ii creeaza mari dificultati rusoaicei.

UPDATE 13:59 2-2, Simona Halep joaca din ce in ce mai bine si o domina pe Maria Sharapova.

UPDATE 13:54 REBREAK imediat reusit de Simona Halep! Este 2-1 scorul in acest moment.

UPDATE 13:50 BREAK Maria Sharapova, castigat la avantaj. Este 2-0 pentru sportiva din Rusia, care pare jucatoarea mai in forma in acest debut.

UPDATE 13:46 Arena este arhiplina in Singapore, iar atmosfera este extrem de spectaculoasa. Foarte multi fani ai Simonei, care ii scandeaza numele dupa fiecare reusita.

UPDATE 13:42 Rusoaica este extrem de determinata, iar acest lucru se citeste si pe chipul ei. Reuseste sa castige primul game fara probleme.

UPDATE 13:37 Maria Sharapova va servi prima in acest meci

UPDATE 13:30 Cele doua jucatoare se pregatesc sa intre pe teren, pentru incalzire. Va reamintim ca Simona Halep nu a invins-o niciodata pe Maria Sharapova, iar daca reuseste astazi, se va califica in semifinale si isi va pastra locul 2 in clasament pana la finalul anului.

SIMONA HALEP vs. MARIA SHARAPOVA
. Halep a invins-o in primul meci al grupei pe Flavia Pennetta, in doua seturi, scor 6-0; 6-3.

Daca o va invinge pe Maria Sharapova sau pe Agnieszka Radwanska, in ultimul meci din grupa, Simona Halep isi va asigura locul 2 WTA la finalul anului si calificarea in semifinalele Turneului Campioanelor.

Simona Halep nu a invins-o niciodata pana acum pe Maria Sharapova, avand un bilant 0-5. Rusoaica a invins-o pe Halep in doua finale, la Madrid si Roland Garros, in 2014.

Simona Halep, dupa meciul cu Flavia Pennetta: "Am jucat cel mai bun tenis al meu"

Romanca Simona Halep a declarat ca a jucat cel mai bun tenis al sau in primul set al meciului cu italianca Flavia Pennetta, castigat cu 6-0, 6-3, duminica, la Turneul Campioanelor de la Singapore.

"Am unceput meciul foarte bine. Am jucat cel mai bun tenis al meu in primul set, rapid, inteligent si agresiv. M-am bucur de acest meci si ca am revenit la Singapore", a spus romanca imediat dupa meci.

''Meciul a devenit dificil, apoi. Fiecare meci de aici e ca o finala de Mare Slem - am jucat semifinale cu Flavia la US Open. Stiam ca va juca mai bine in setul al doilea si a fost mult mai dificil'', a adaugat Simona, citata de site-ul WTA.

NEWS ALERT Apare un nou stadion de 5 stele în România! Guvernul aprobă azi toate actele

BUCEGI INTRAVILAN, partea I. Astazi va invitam in Bucegi sa admirati defrisari, santiere pentru proiecte rezidentiale, gunoaie si moloz, pana sus la Babele. O crima impotriva naturii se comite chiar sub ochii vigilenti ai autoritatilor.

Simona Halep, numarul doi mondial, a fost invinsa incredibil de britanica Johanna Konta, scor 6-3, 3-6, 7-5, miercuri, in optimile de finala ale turneului WTA de la Wuhan (China), dotat cu premii totale de 2.212.250 dolari.

SIMONA HALEP vs. FLAVIA PENNETTA, 1-6; 3-6 in semifinalele US OPEN. Serena Williams rateaza si ea FINALA

Simona Halep a fost invinsa de Flavia Penneta in semifinalele turneului US Open, scor 6-1, 6-3.

Petre Roman, în fața procurorilor. Este informat oficial despre punerea sub acuzare în dosarul mineriadei din 1990

Petre Roman a ajuns joi la sediul Parchetului General, ca să ia la cunoştinţă că a fost pus din nou sub acuzare în dosarul Mineriadei din iunie 1990. Roman a fost premierul României între 1989-1991.

Pun capăt războiului și acceptă pacea, cu o condiție. Ce a cerut Hamas ca să oprească luptele cu Israelul

Un oficial de rang înalt din Hamas a declarat pentru AP că grupul islamist militant este dispus să accepte un armistițiu de cinci ani sau mai mult cu Israelul.

Banca Transilvania, OTP Bank și Exim Banca Românească, procese câștigate cu ANPC. Nu plătesc amenzi și nu oferă rate egale

Alte trei bănci au câștigat procesele cu Autoritatea Națională a Consumatorilor, care le obligase să emită scandețare cu rate egale la credite pentru toși clienții. La acest moment sunt cinci instituții bancare care au avut căștig de cauză.